.

.

Нови DS246-DS256 DIY Дизајнер Вода Трансфер на Ноктите Уметност Налепница Шарени Fantacy Цвеќиња Нокти Налепници Обвива Фолија Налепница нокти

Нови DS246-DS256 DIY Дизајнер Вода Трансфер на Ноктите Уметност Налепница Шарени Fantacy Цвеќиња Нокти Налепници

DEN 142.00
DEN 163.20
-13 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Цвет Нокти Производството Чекори : 1. Слој масло, во текот на дното масло + 2 пати боја на ноктите, масло, и други помине масло целосно сува, откако на почетокот ставени decals. Мора да биде целосно сув повторно ставете О! 2. Стави decal во согласност со графика намали, decals на површината на транспарентна пластична фолија, откине филмот (инаку меур во вода, decals ќе се спои со филмот), натопена вода за неколку секунди. Зимата со топла вода, а потоа со веѓа клешти или укажа помош на пинцета клип decal, повик на ветер поставено на ноктите.
3. По сушење на decal, со салфетка вшмукување сува влага, а потоа целосно сува, мора да се сеќавам да се четка слој на светла масло, така што decal не е лесно да падне.
Methord на користење
1. Прво за да ја исчистите површината на ноктите за да се обезбеди без маснотии и други нечистотии; 2. Отстранување на decal, прво откине транспарентен нула-доказ филм; 3. Отстранете ја бара шема, да се стави во вода потопување околу 10-ти; 4. Одвојување на полк и лепење на нокти;
5. По влага е малку се исуши, четка слој на светла масло
Пакет вклучувајќи : 1 * Ноктите Уметност Налепница

Основни својства

Бренд Име:
БУ-Bauty
Број На Модел На:
M0596-01
Материјал:
Вода филм папе
Големина:
12.8X5.4CM
Количина:
1
Стил:
Налепница & Decal
Тип На Објект:
Налепница & Decal
одговараат за:
сите на кожата
боја:
Како се покаже слика

Тие исто така купуваат со овој производ.