.

.

Бесплатен Превозот 60 Volt 1000W Електричен Велосипед батеријата 60V 12Ah Литиум батерија со 15A BMS ПВЦ случај + 67.2 V 2A Полнач

Бесплатен Превозот 60 Volt 1000W Електричен Велосипед батеријата 60V 12Ah Литиум батерија со 15A BMS ПВЦ случај

DEN 15264.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
6.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство прв,а потоа да го
дестинација земји преку ДПД.2 V 2 A Полнач
Литиум батерија карактеристики :
1.
Не предизвикувајте краток спој со батеријата со директно поврзување на позитивниот и негативниот крај со метални предмети. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.
Предности :
1.таму можеби. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.
Не обратна позиција и негативни терминали. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата процес
или зачувам.
Ние ќе плаќаат данок и во Обединетото Кралство Обичај .2
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
6hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
3hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
195*190*70mm
Батеријата Тежина
За 5. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.Бесплатен Превозот 60 Volt 1000 W Електричен Велосипед батеријата 60 V 12 Ah Литиум батерија со 15 A BMS ПВЦ случај + 67. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Мала тежина, мала големина
11.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Делови се вклучени :
1.Без мемориска ефект и батерија.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата.Тежината е повеќе полесни
2.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.0 100-240 V 50/60 HZ САД,ЕУ,велика БРИТАНИЈА,АУ ПРИКЛУЧОК)
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
60v 12ah
Номинален Напон (V)
60v
Номиналниот Капацитет (AH)
12ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии. Висока енергетска густина
2.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5.0 AH
Мобилен Комбинација
6-паралелно 16-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
96pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
50.

Основни својства

Капацитет:
21 - 30Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
60V
Напон:
60V
Капацитет:
12ah
Големина:
195*190*70mm
Мобилен Комбинација:
6 паралелно 16 серија
Мобилен Количина:
96 компјутери
Празнење стапка:
3c

Тие исто така купуваат со овој производ.