.

.

Целосна Рефил инкџет касети Европа T2711 T27 XL за epson работна Сила WF7110DTW WF 7110 7620 WF7110/WF7610DWF/WF7620DTWF WF7620

Целосна Рефил инкџет касети Европа T2711 T27 XL за epson работна Сила WF7110DTW WF 7110 7620 WF7110/WF7610DWF/WF7620DTWF

DEN 812.00
DEN 864.00
-6 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


PROCOLOR refillable инкџет касети квалитет на стоки Европската .. ОБЛАСТ полна со мастило ,со ЛАК чип(Firmware-от е до највисоките), може да се повторува за да мастило рефил, Компатибилен за EPSON Сите-во-Едно Печатач WF-3620 DWF/WF-3621 DWF/WF-3640 DTWF/WF-7110 DTW/ WF-7610 DWF/WF-7620 DTWF соодветни мастило касети модел : T27 T2701/ T270 2/ T270 3/ T270 4; T27 XL T271 1/ T271 2/ T271 3/ 4 T271
Продажба на точка 1 : мастило штекер со 1400 мрежа филтер екран , ефикасно отстранување на нечистотии од мастило, така ефикасно да се заштити глава за печатење е следната слика
Продажба на точка 2 : Лавиринтот гас пат, ефикасно спречување нечистотија за да го внесете, на следнава слика
Продажба точка 3 : Само заварување три поени,печати ја главата злато прст не ќе е лошо,на следнава слика
Продажба на точка 4 : Совршен едноставно додадете мастило метод е повеќе ефикасен за да се заштити глава за печатење е следната слика
продажба на точка 5 : да се опремени со инструкции за инсталација

Основни својства

Тип:
мастило кертриџ
Бренд Име:
welcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
ER-27#
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Кертриџ за Статус:
Целосна
чип:
со ЛАК чип
боја:
Б.К/C/M/Y
мастило за јачина на:
Б.К
Област:
Европа
тип на мастило:
боја на мастило
Инк-џет кертриџ Модел:
27#
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
боја:
C, K, M, Y

Тие исто така купуваат со овој производ.