.

.

еден фаза 220V 750W 0.75 KW 2.4 Н. м 3000rpm NEMA34 AC серво мотор комплет 2500ppr со 3m кабел

еден фаза 220V 750W 0.75 KW 2.4 Н. м 3000rpm NEMA34 AC серво мотор комплет 2500ppr со 3m кабел

DEN 14957.00
DEN 15744.00
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


1phase 220 V 750 W 0.75 KW 2.4 Н. м 3000rpm NEMA34 AC серво мотор комплет 2500ppr со 3m кабел
Пакетот вклучува :
Производот
Спецификација
Количина
LC 750w серво мотор
LCMT-07 M02 NB-90 M02430 B
1
LC 750w серво диск
LCDB2-072002-LB922
1
Серво моќ кабел
Стандардна конфигурација (3m)
1
Серво енкодер кабел
Стандардна конфигурација (3m)
1
Ако ви треба серво мотор со кочница, ве молиме контактирајте со нас.
Ако ви треба повеќе кабел за оваа серво систем, ве молиме пишете ни .ние можеме да понудиме 5m,10m,15 милиони,20м должина на кабли.
Ве молиме оставете ја вашата e-mail адреса за да се добие на корисникот за прирачник за серво возачот ако треба.
Lichuan Серво Мотор Именување Правила
LCMT - 02 L 02 N B - 60 M006 30 Б
· LCMT- информации за Производот
· 02 200 W ( 04-400 W / 07-750 W / 10-1 KW )
· L Моторни инерција ( L-ниска / M-средниот )
· 02 Сетилните форма ( 01-линија заштеда енкодер 2500 02-15 тип енкодер 2500 )
· N Без сопирачки ( Z-со кочница )
· B- само keyway нема нафта печат ( A-само нафта печат нема keyway C-нафта печат и keyway )
· 60 големината на Рамката
· M006- Torque
· 30 Брзина
· B- Б серија ( A- серија / C- C серија )
Lichuan Серво Возачот Именување Правила
LCDB2 - 02 20 02 - Л Б 6 22
· LCDB2 информации за Производот
· 02 Моторни моќ ( 02-200 W 04-400 W / 07-750 W / 10-1 KW .. )
· 20 Врв струја ( 20-20 A / 30-30 A / 50-50 A / 75-75 A )
· 02 Енкодер информации ( 01-линија заштеда енкодер / 02-15 тип енкодер )
· L Моторни инерција ( L-ниска / M-средниот )
· B-Возачот серија ( A-серија / Б-Б серија / C-C серија )
· 6- големината на Рамката ( вклучувајќи 6 / 8 / 9 / 110 .. )
· 22 Напон ( 22-една фаза 220v / 32-3 фаза 220v / 34-3 фаза 380v )
750 W серво Мотор LCMT-07 M02 NB-90 M02430 B Параметри Прегледи
Моторни Модел
LCMT-07 M02 NB-90 M02430 B
Бренд
Lichuan
Големината На Рамката
86 mm * 86 mm
Моторни Должина
149 mm
Вратило Дијаметар
16mm
Возење Напон
Единствен / 3 Фаза 220 V
Номинална Вртежен Момент
2.4 М Н.
Номинална Брзина
3000 ВРТЕЖИ во минута
Прецизноста На Позиционирањето
0.01 mm
Енкодер
2500ppr
Тежина
3.4 кг
Исти Возачот
LCDB2-072002-LB922
750 W Серво Возачот LCDB2-072002-LB922 Карактеристики
1. Моќ Опсег : 0.75 kw 750w
2. Влезен Напон : AC 200 V-230 V , една фаза / 3 фаза
3. Позиција / контрола на Брзината на чекање
4. Со MODBUS комуникација перформанси(РС-485 / RS-422 / RS-232),
ASCII и RTU протокол за комуникација
5. Енкодер : 2500ppr

Основни својства

Фреквенција:
50/60Hz
Тип:
Серво Мотор
сертификација:
CCC,CE
AC Напон:
208-230 / 240 V
Бренд Име:
FTDCNTOP
Ефикасност:
ИЕ 4
Број На Модел На:
LCMT-07L02NB-90M02430B+LCDB2-072002-LB922
Излезна Моќност:
750W
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Фаза:
Еднофазен

Тие исто така купуваат со овој производ.