.

.

Бесплатен Превозот AC220V 1/4 Електрични Електромагнетниот Вентил Воздух Вода Вентил VX2120-08 2 Начин Позиција NC со Месинг Фитинзи BARB

Бесплатен Превозот AC220V 1/4 Електрични Електромагнетниот Вентил Воздух Вода Вентил VX2120-08 2 Начин Позиција

DEN 768.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов во производителот на пакувањето.
Спецификација : Модел VX2120-08 w BARB Напон AC220 V Тековната - Операцијата на Владата, Нормално Затворени (вентил се отвора кога полни со енергија) Вентил Тип
Директното Делување, Влажни Арматура Влезот/Излезот Пристаништа
G1/4" Женски (NPT Теми) Макс Притисок Оценка на Воздухот : 145 psi / Вода : 115 psi / лесното Масло : 70 psi Погоден Медиуми Воздух, Вода, Многу Низок Вискозитет Течности, Вакуум Cv Вредност 0.4 Температура Ограничувања Максимална Медиуми Температура 212° F Вентил за Време на Одговор Многу Брзо Дејствување Должност Циклус Континуирано (може да биде оставен во напојува без прегревање) Материјали Вентил Тело Месинг Пролет Нерѓосувачки Челик Клипот/Водич Цевка од Нерѓосувачки Челик Клипот Совет Нитрилна Butadiene Каучук (NBR) Монтажа Може да се додадат со два 5 мм машина шрафови (не се вклучени) Монтажа Позиција
Серпентина до склопот
Опис : Со електромагнетниот работат за контрола на соодветен проток и насока, даваат голема претстава. Здрав телото имаат долг животен век, совршен за electrically управувано пневматски моќ контрола.

Основни својства

Напон:
AC110V, AC220V, DC12V, DC24V
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Притисок:
Среден Притисок
Бренд Име:
NYPF
Материјал:
Дувачкиот
Порт Големина:
1/4
Медиуми:
Вода
Тема Тип:
G
Actuator Режим:
Без Прирачник И Упатство
моќност:
Електромагнетниот
Структура:
Контрола
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
VX2120 w BARB
Standard or Nonstandard:
Стандард
Стандарден Напон:
DC12V
печат:
NBR
Материјал:
Метал
Серпентина:
жица доведе
Тема Тип:
G(NPT, исто така може да бидат произведени)
Функција:
нормално затворен
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Приклучоци:
со 2nos BARB фитинзи

Тие исто така купуваат со овој производ.