.

.

Топла 0.3 W 5.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Кабел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 86*38*3ММ Бесплатен Превозот

Топла 0.3 W 5.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Кабел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за

DEN 275.00
DEN 312.00
-12 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас. Ние зависи од нашите cust mer задоволство да се успее. Наука проекти
3. Кабел : Околу 15 CM
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7. Поликристални силикон 4.
DC акумулатор
Соларен Панел
1. Откако ќе ја напушти позитивни повратни информации, нашиот систем ќе ви даде позитивни повратни информации во ист ден. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Кабел се Зголемуваат Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 86*38*3ММ Бесплатен Превозот
Карактеристики : 1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас. Полнење мали DC батеријата
5. Моќност : 0. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3. Макс работат на струјата : 50m A 6. Макс работа напон : 5. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакети и вклучува :
1 * Соларен панел
1. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail. Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
Топла 0. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации.

Основни својства

Број на Панели:
1
Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
86*38MM
Max. Моќност:
0.3 W
Број на Клетки:
11
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
0.3 W 5.5 V
Номиналниот Капацитет:
0.3 W

Тие исто така купуваат со овој производ.