.

.

Почвата Влага Сензор Излез 4~20mA, 0-2V, RS485 бесплатен превозот

Почвата Влага Сензор Излез 4~20mA, 0-2V, RS485 бесплатен превозот

DEN 6552.00
DEN 7200.00
-9 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Почвата Влага Сензор Излез 4~20m A, 0-2 V, RS485
W-00 S серија на почвата влага сензори користи за да се измери почвата волуметриски содржина на вода, што е, на вкупно единица волумен на почвата процент на влага.
W-00 S влага сензор со две сонда за мерење, главно се користи за обработливо земјиште, оранжерии, расадници за цвеќиња и други растенија во однос на почвата влага мониторинг. Почвата влага сензор за домување направени од инженеринг пластика, долгорочно погребан во почвата без штета, е со високи перформанси, ниска цена, со добра отпорност на вода од почвата влага метар.
Второ, технички параметри
Тип : W-00 S
1. Мерен опсег : 0 да 100%
2. Мерење на точност : 0 ~ 50% за ± 3%
3. Сигнал излез : наизменична СТРУЈА 0 ~ 2000m V
4. Напојување : DC 9 ~ 28 V
5. Оперативен Струја : 25m A (напојување за 12 V)
6. Оперативен температура : 0 ° C ~ 80 ° C, температура лебдат : 0.1% / 10 ° C
7. Ettling Време : 3 на 5 секунди и стабилност
8. Сондата Материјал : Нерѓосувачки Челик
9. Случај Материјал : ABS
10. Мерење на обем : Дијаметар 40mm, должина 60mm цилиндар.
11. Сол-погодени : 0 ~ 250m S. M-1, помалку од 0.001%
12. Печати : Целосно запечатени
13. Тежина : 200 грама, со 2 метри кабел (корисникот може да го прилагодите неговата должина, до 100 метри)
14.Сигнал излез : Излез 4 ~20m A, 0-2 V, RS485
сензорот има три излез начин : 4~20m A, 0-2 V, RS485 кога ќе го купите ,ве молиме изберете излезен начин треба ,оставете порака или да напишете e-mail на нас ,ви благодариме .
Пакет : 1pcs x Почвата Влага Сензор

Основни својства

Бренд Име:
ZHIPU

Тие исто така купуваат со овој производ.