.

.

5m 12V 3528 SMD LED УПТ боја температура прилагодлива лента(топло бела/кул бело);14.4/m;еден поведе со две бои заедно

5m 12V 3528 SMD LED УПТ боја температура прилагодлива лента(топло бела/кул бело);14.4/m;еден поведе со две бои

DEN 2400.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Прилагодлива температура на бојата SMD3528 Карактеристики :
1. 120leds/M, 5 Meters/ролна, Зрак агол : 120 степени.
2. Наведнуваат слободно, фиксирани на површината конкавна-конвексни произволно, лесна инсталација.
3. Секој еден LED може да се намали според знаци, без оштетување на други делови, ние може да се направи кориснички должина лента на светлина.
4. Мал волумен, 3 M два страна на лепило на грбот, што се користи за да се залепи.
5. Карактеристики : пониска потрошувачката на енергија, намалување на топлина, без отсјај, отпорност и така натаму.
Текст низок напон 12 V
високото безбедно сигурност.
6. Пакување : анти-статички пакет
7. Сертификација : CE, и Ro HS
8.не-водоотпорен,IP33
9 : големина : 8mm ширина PCB,бела ПХБ
10 : 14.4 W/M,секој 3528 SMD има бели и топло бела боја заедно
Примена
1. Светлото за работ осветлување за signage
2. Патот и се обликуваат означување
3. Декоративни осветлување за фестивали, настани, емисии, изложби
4. Архитектонски светлина за крошна, коридор, прозорец, archway
5. покаже изложба
6. светла за домашна употреба
7. Channel писмо осветлување
Забелешки :
1. Ве молиме проверете ги напојување пред да го користите, бидете сигурни дека токму стандарди.
2. Ве молиме имајте вкупната енергија на возење LED ленти помалку од 80% од номинална моќност од напојување.
3.Секој се тркалаат побара независна напојување не да се користи на мулти-волумен серија употреба
подолу се поврзани со УПТ LED dimmer :

Основни својства

Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
LED Чип Модел:
SMD3528
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Број На Модел На:
3528-120-WWW-IP33
Бренд Име:
РИТА LED
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Тие исто така купуваат со овој производ.