.

.

XQF Раце микрофон звучник 6 игли за Yaesu FT1807 FT1900 FT7800R,FT7900R,FT8800R,FT8900R FT2800 итн автомобил возило радио

XQF Раце микрофон звучник 6 игли за Yaesu FT1807 FT1900 FT7800R,FT7900R,FT8800R,FT8900R FT2800 итн автомобил

DEN 857.28

Од стоката
Достапно е за нарачката

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика
Рацете микрофон звучник 6 игли за Yaesu FT1807 FT1900 FT7800 R,FT7900 R,FT8800 R,FT8900 R FT2800 итн автомобил возило радио
Тоа им овозможува на рацете ослободување, што го прави операција и спогодба повеќе пригоден, и го прави возењето побезбедно.
Опис :
1. Сите на нашите предмети се Сосема Нови.
2. Кога го користите токи-токи во автомобил, возачите често talkback кога возите (една страна се стави на воланот, втората рака земе микрофонот), што е доста опасно во автомобил патува со голема брзина и смена на патот. Поради оваа ситуација, ве молиме да користите hands-free микрофон.
3. Hands-free микрофон 's главата е фиксирани на врвот од возачот 's седиште, и тоа го користи за насочување микрофон жолчката (МИКРОФОН) , што го прави повик јасна и ефективна околу 30cm опсег.
4. Hands-free микрофон 's контрола switch генерално е фиксиран на смена род, кога држејќи се цврсто за менувачот, можете да го допрете го прекинувачот за повик, и ова може да непречено смена за да се обезбеди мир.
5. Апликации :
·Главно погодни за возачи да се користи во автомобил.
Применлив Модел :
FT-1807/1907/1802/1902/2800/7800/7900 R/8800/8900 R.
Џеб вклучува :
·1 X Hands-free микрофон за YAESU
·1 X микрофон
·1 X 5 Пластични кабел врски

Основни својства

Is_Display:
No
Максимален Домет:
3km-5км
Воки Токи Тип:
Автомобил
Димензии:
База на Радио
Број На Модел На:
FT7800R
Тип:
Додатоци
Бренд Име:
XQF
Разговор Опсег:
База на Радио
Фреквентен Опсег:
База на Радио
Складирање Канал:
База на Радио
Материјал:
добро

Тие исто така купуваат со овој производ.