.

.

Нова 2 Pin RainProof HandheldSpeaker Микрофон МИКРОФОН за Кен-дрво TK2100 TK3100 TK2107 TK3107 BF-UV5R Серија

Нова 2 Pin RainProof HandheldSpeaker Микрофон МИКРОФОН за Кен-дрво TK2100 TK3100 TK2107 TK3107 BF-UV5R Серија

DEN 574.00
DEN 604.32
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Нова 2 Pin Rain Proof Рачни Звучник Микрофон МИКРОФОН за TK2100 TK3100 TK2107 TK3107 BF-UV5 R Серија Сите на нашите предмети се Сосема нови. Овој далечински звучник микрофон со "Windporting Технологија" Драматично го намалува бучавата во позадина од високи ветрови и други тешки временски услови. Аудио може да помине преку звучникот скара дури и кога се блокирани од страна на вода. Вклучува 3,5 мм unthreaded џек на главата на микрофон елиминирање на потребата за долги жици. Кога е вклучен во, ќе го исклучите звукот на звучникот за дискретна комуникација. Боја : Црна Тежина : 127g Компатибилен со : КЕН-ДРВО : TH-F6/С 6 A /D7/D7 A /D7 AG/D7 E/F7/F7 E/G71/G71 A ТИ-G71 E/K2/2 A К /K2 E/K2 ET/21/21 AT/21 BT/22 ТА -22 A /22 AT/22 E/25/26/27/28/31 AT/31 BT/41 AT/41 BT ТИ-42/ 42 A /42 AT/2 E/45/46/47/48/55/75/77/G71 ТА-205/-215/225/235/ 235 A /235 E/315/41-апарат TK-208/220/240/240 D/248/250/260/ 260 G /270/ 270 G /308, TK -360 G /370/ 370 G / 372 G / 373 G /320/340/340 D/348/350-апарат TK-378/ 378 G /430/431/353/360 TK-2100/ 2102/2130/ 2160/3100/3101/3102/3107, TK-3118/3130/3131/3160 итн Linton : LT-2288/3288/6288/5288/3188/2188/3260/2268/3268/6288/6188/ 3288 A PUXING : PX333/888/328/999/666 /777/777 PLUS WOXUN : КГ-UVD1/UVDIP KG 669/659/679/689/639/699/801 QUANSHENG : TG-K4 AT/2 AT/22 AT/45 AT/42 AT/25 AT/UV WEIERWEI : VEV-3288 S, VEV-6288, VEV-3288 BAOFENG : UV5 R Серија, BF-480/ 490/ 320/ V6/ V7/ V8/ 658/ 520/ 530/ 999/ 888/ 777/ 666 S/ 777 S/ 888 S Информации : Ако вашите радио модел не се наведени погоре, ве молиме да видам друг објект или испратете ни го вашиот број на модел, тогаш, ние ќе ви помогне да се најде еден што одговараат за вас Пакетот вклучува : 1 x 2 Pin рачен МИКРОФОН за Нови KENWOOD TK2100 TK3100 радија

Основни својства

Is_Display:
No
Максимален Домет:
3km-5км
Фреквентен Опсег:
зависи од радио
Бренд Име:
BAOFENG
Тип:
Додатоци
Складирање Канал:
зависи од радио
Број На Модел На:
SP-К
Разговор Опсег:
зависи од радио
Воки Токи Тип:
Преносни

Тие исто така купуваат со овој производ.