.

.

B22 dimmable A60 led сијалица 4W 6W 8W за 3000K глобалната Светлина Светилка го замени светилки со вжарено 4 парчиња/многу Lumiled Сијалица

B22 dimmable A60 led сијалица 4W 6W 8W за 3000K глобалната Светлина Светилка го замени светилки со вжарено 4

DEN 455.00
DEN 568.80
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Поврзани Објекти
најдобри Dimmable led сијалица со вжарено 4 W 6 W 8 W за AC120 V 230 V Свеќа Светлина Светилка B22 Затворен Светла 4 парчиња/многу.
360 степени 8w LED Филамент Blub A60 :
Модел : ГД-FBA60-8 W
Влезна Моќност : 8w Текст Volt : 120/230 V AC Големина : φ60x H110mm Прозрачна Флукс : 800-850lm LED type : КОЧАН со Вжарено LED Домување : Стакло покрие Зрак агол : 360 степени Пакет Големина 6.5*6.5*12.5 cm 360 степени 6w LED Филамент Blub A60 : влезна Моќност : 6w Текст Volt : 120/230 V AC Големина : φ60x H110mm Прозрачна Флукс : 600-650lm LED type : КОЧАН со Вжарено LED Домување : Стакло покрие Зрак агол : 360 степени Пакет Големина 6.5*6.5*12.5 cm 360 степени 4w LED Филамент Blub A60 : влезна Моќност : 4w Текст Volt : 120/230 V AC Големина : φ60x H110mm Прозрачна Флукс : 400-450lm LED type : КОЧАН со Вжарено LED Домување : Стакло покрие Зрак агол : 360 степени Пакет Големина 6.5*6.5*12.5 cm LED сијалица со Вжарено Dimmable или Не-dimmable за опцијата Advanced IC возачот, со врвна класа LED филамент, јасно кварц стакло дизајн се комбинираат за да се создаде LED светилка дека навистина replicates формата и тежината на еден блескаво A19.Обезбедува ЕНЕРГИЈА ѕвезда еквивалентност перформанси како онаа на 60 W светилка со неверојатни ефикасноста и живот кој само може да се обезбеди со LED технологија. Еквивалент Извор : 60 W Блескаво. 1) Супер долг животен век и извонредна безбедност.Благодарение на уникатна карактеристика на мини IC возачот, кој се произведе постојан струја, константен напон и одржување на постојана температура за LED светилки со вжарено. 2) Совршен 360 степени осветлување. Без дополнителна топлина мијалник или делови, сосема иста основна и обликот со стандардни блескаво светилки A19 или A60. 3) Високо електрична енергија-светлина стапка, до 100-120lm/w светлина ефикасност без дополнителна топлина. 4) Конкурентна да стандард блескаво сијалица е светлина на сила. 5) Осветлен од неколку 0.9 w/по LED filaments. На пример, 4w LED сијалица со вжарено светилка се состои од 4 парчиња filaments, функција со конкурентна осветленоста на 40w блескаво светилка. А 5.4 w LED сијалица со вжарено светилка состои од 6pcs filaments, совршено замена за 60w блескаво светилки и др. Измената на големини и wattages прифатени. 6)задолжително за dimmable, 85-265v текст, млечно и forrested домување . LED сијалица со Вжарено show details : Веќе широко се користи на LED Филамент Blub : Prcess и Производство Cotrol на LED сијалица со Вжарено : Споредба на заштеда на енергија ефект На 6 W LED сијалица со Вжарено да го замени стандардниот 60 W блескаво светилка. LED сијалица со Вжарено Контрола на Квалитет : Сертификација на :

Основни својства

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
4W B22, 6W B22, 8W B22
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CE,FCC,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Бренд Име:
GIDEALED
Зрак Агол(°):
360°
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Lumiled
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Моќ Толеранција:
1%
Број на LED Чип:
8 компјутери
База Тип:
E27
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Напон:
110-240V
Обликот:
глобални
Должина:
100mm

Тие исто така купуваат со овој производ.