.

.

Кинески дрво Животинско Фенг шуи Дома Чуваат куче Лав градот куќа Статуа еден пар Дома Декор Декорација Занает Статуи и Скулптури

Кинески дрво Животинско Фенг шуи Дома Чуваат куче Лав градот куќа Статуа еден пар Дома Декор Декорација Занает

DEN 2842.00
DEN 4305.12
-34 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Само за да се одржи една добра способност да се потенцира вредноста на оваа резба, оваа резба и одржување на мебел пакет јо висок голема разлика, погледнете раководството на boxwood резба треба да се обрне внимание на она што проблемот!
Влажност
Ова дрво е многу осетлива на влага, ако влажност на воздухот од 40%, потоа дрво е лесно да се апсорбираат вода низ воздухот, кога премногу вода ќе влијае на севкупниот резба сјај.

-Како Да Се Одржи-
Кинески Boxwood (Huangyang) резба е еден вид на исклучителна резба занаети, кои се користат како рацете на игра на нештата, а потоа раководството на Huangyang резби во дрво е повеќе загрижен за ова прашање.
Складирање
Подготви кутија полна со тоа, покриено со мек лен, која може да се спречи гребнатини.Ние прифаќаме да обичај ,исто така нешто што може да ми кажете. Ние не сме одговорни за ВАШАТА ГРЕШКА.

Основни својства

Материјал:
Дрво
Регионален Функција:
Кина
Тема:
Маскота

Тие исто така купуваат со овој производ.