.

.

ОЕМ торба тонер прашок рефил за Xerox DOCUCentre C5065 5540 540I 6650 6550 7550i C7500 6500 5400 CT200564 CT200565 CT200566

ОЕМ торба тонер прашок рефил за Xerox DOCUCentre C5065 5540 540I 6650 6550 7550i C7500 6500 5400 CT200564 CT200565

DEN 2640.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


3)хартија krabičkách и влакна тапани како надворешното пакување Изглед Црна микро-во прав, без било агломерација Обвинет количество 6 - 30uc/g Тонер Потрошувачка 0.1 set=1 Black+1cyan+1magenta+1yellow
Информации за производот
Чип модел на Печатач модел Областа на Тапан единица број Боја Принос НДК-X6550 за Xerox Docu Color-5065/5065 II/ 6075 II, Docu Center-C5540i/6550i/7550i/650/750/C6650i/,
Docu Center-II C5400/6500/7500, Docu Center-III C5500/6500/7600
Apos Port C5540/6550/7550, Apeos Port-II C5400/6500/7500,
Apeos Port-III C5500/6500/7600 АЗИЈА/ ЈП/САД CT200564 Црна 2 5 К CT200565 Синозелена 25 K CT200566 Магента 25 K CT200567 Жолта
25 K CT200568 црна 25k CT200569 Синозелена 25k CT200570 Магента 25k CT200571 Жолта 25 K
Основни информации
Fuser Цврстина ≥90% Квалитет
1.Како да нарачате од нашето штабови :
За Плаќање
За Превозот
За Штета
НДК е Политика
1)за купувачот внимание пред да се купи :
2)нашата предност и клиент сервис на :
3)НДК е Qualtiy Гаранција и Qualtiy Гаранција
Abour НДК 's Политика за Враќање :
Abour НДК 's Политика за Замена,Наплата и Размената :
Повратни информации
За Брендови
НДК Информации
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
НДК After Sales Служат
За НДК
.Skype : sherryhuang000001
8.пакување : BKCMY-1000 Grams/торба или фолија торба(neautral пакување )
9.
ОЕМ торба тонер прашок рефил за Xerox DOCUCentre C5065 5540 540 I 6650 6550 7550i C7500 6500 5400 CT200564 CT200565 CT200566
1.4) печатење перформанси
1.50 Спојување >95% Брак прав стапка на принос Страница
25-30/грам Валкани го оценувате Ниво >4 Производ слика за Да рефил на тонер прашок и промена на нови чип како подолу :
Прав Пакување Детални информации
НДК тонер прашок за квалитет
стандарди :
Печатење На Тестирање :
За НДК
Контактирајте со НДК
НДК Сертификати ISO9001 Сертификат
ISO14001 Сертификат
НДК фер/exhibition/експо Сертификати за 2012 година бизнис-информира во Русија и
2012 ја дополните-Исток ЕКСПО во Индонезија :
НДК Регистрација Сертификати со Кинеските обичаи и владата за извоз право и извоз претпријатие број за идентификација :
НДК општите даноци registrationi за сертификација на насловната страница и на задната страна :
НДК ДАНОК registrationi за сертификација на :
НДК organation код certificatoin од страна на Кинеската влада :
НДК Бизнис Лиценца :
НДК Линија за Производство
НДК Магацин
Објективна слика
По се изложба фер имаме присуствуваа :
Како да се цел
Како да нарачате :
1. Црна/СИНОЗЕЛЕНА/МАГЕНТА/ЖОЛТ прав за laserjet печатач компатибилен нови тонер кертриџ
4.04 g @5% содржина на Вода Слика густина (Blackness) >1.верзија : нова
5. Сертификација ISO9001 : 2008, SGS,MSDS,ISO14001
Гаранција Две години Granule diamerter 7-10µm Црна Густина 1.4 Резолуција (600dpi) >4 Суровини за Увоз од Јапонија
Увоз од Јужна Кореја
Увоз од Германија
Увоз од U.фото е за референца
7.страница : BKCMY-25 K во прав
4.тонер прашок за Xerox CT200568/CT200569/CT200570/CT200571/ за Xerox CT200564/CT200565/CT200566/CT200567 во прав
3.Дури и granule, добра флуидност, високата стапка на трансфер
2.Печатач : за Xerox Docu Color-5065/5065 II/ 6075 II, Docu Center-C5540i/6550i/7550i/650/750/C6650i/,
Docu Center-II C5400/6500/7500, Docu Center-III C5500/6500/7600
Apos Port C5540/6550/7550, Apeos Port-II C5400/6500/7500,
Apeos Port-III C5500/6500/7600 прав тонер во прав
2.

Основни својства

боја:
C, M, Y, Б.К.
Тип:
тонер во прав
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
Photocopier
Обоени:
Yes
Број На Модел На:
за Xerox DOCUCentre C5065/5540/540I/6650/6550/7550i C7500/6500/5400
Бренд Име:
INTERFIT
Компатибилен Бренд:
Xerox/fuji Xerox/fujiXerox/fuji-Xerox/
тип на производ за печатач/копир/MFP:
Одделение А тонер прашок компатибилен тонер прав,рефил тонер во прав
функција за печатење/Копир/MFP:
ОЕМ торба тонер прашок рефил за Xerox DOCUCentre C5065
бои/боја:
Црна/Магента/Синозелена/Жолта компатибилен нови тонер кертриџ тонер во прав
Страница принос/Page Капацитет по грама:
Б.К.-25000 CMY-25000 СТРАНИЦИ чипови при 5% покриеност(A4 или Буква на хартија)
Печатач/Копир/MFP compatiblity Модел:
за Xerox DOCUCentre C5065/5540/540I/6650/6550/7550i C7500/6500/5400
печатач/копир/MFP поврзани со индустријата:
5540 540I 6650 6550 7550i C7500 6500 5400 CT200564 CT200565 CT200566
тонер оптоварување и НДК пакување:
BKCMY-1000Grams/торба или фолија торба(neautral пакување )
НДК Сертификација:
ISO9001/ISO14001/UKAS/CNAS/MSDS/CO/CE/SGS/CQC
печатач/Копир/MFP/Photocopier модел:
за Xerox DOCUCentre C5065/5540/540I/6650/6550/7550i C7500/6500/5400
тонер кертриџ модел /ОЕМ тонер код 1:
за Xerox CT200568/CT200569/CT200570/CT200571/

Тие исто така купуваат со овој производ.