.

.

250ml/мин, 24Vdc 1.8/чекор Повлекува перисталтиката пумпа, со Зголемена заменливи пумпа главата и одобрени од FDA PharMed BPT Peri-цевка

250ml/мин, 24Vdc 1.8/чекор Повлекува перисталтиката пумпа, со Зголемена заменливи пумпа главата и одобрени од

DEN 3120.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди Сопствени-Направи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со 30 години искуство и ISO9001 Сертификација. OEM/ODM/Custom-направени се добредојдени. Примероци можат да бидат достапни за Fed Ex да ги собереш, 3 Дена по плаќање прима! Пумпа Конструкции Карактеристики Прецизни 250ml во минута проток со +/- 3% повтори точноста Enhanced пумпа глава направен од специјален Најлон за тешки корисници Honlite направени 1.8 степен по чекор повлекува мотор со обезбедување на квалитет со Висок квалитет Phar Med BPT® перисталтиката цевка ги исполнува USP Класа VI, ФДУ и NSF критериуми Preassembled храна одделение PP направени Бодликава фитинг за 5.5 мм(ID) надворешната цевка Широк опции за персонализација Брз цевка за замена (без алатки потребни) Тивко работење Долго одржување слободни операција живот Висок квалитет на производството и материјали Покрие заклучување за bi-directional операција Елегантен дизајн 18 месеци производителот гаранција Snap-in или завртка планината инсталација ISO 9001 снабдувач Ro HS согласност Ниска цена Нарачување на Информации број на Модел на систем :
Тип Напон Проток Надворешни Фитинг Притисок, Ролки Цевка тип - Боја HSP 24 - 250 ZB 2 P-N
Опции : Напон (VDC) : 12 V или 24 V Проток (ml/min) : 2~1100ml/мин Примероци за ОЕМ достапни по барање! Спецификации : (Нарачана е Добредојден) Извонредна Надворешен Дизајн Компактна Големина Enhaced Пумпа Глава направен од Специјален Најлон за Тешки Корисниците Опции за Ролери Quntities Опции за Различни Фитинзи Опции за Различни Перисталтиката Цевки Патентиран Заменливи Пумпа Главата Пумпа глава може да биде заменет во рок од 5 секунди најдобар начин да се справи со тешкотии од цевка за замена. Најдобар начин да се држат настрана од загадување за време на цевка за замена. Лесна Инсталација ISO9001 Сертификација за Производство и Развој Honlite добиени ISO9001 : 2008 бидејќи од Мај 20, 2003. Honlite е ISO9001 производство што се фокусира на производство и развој на квалитетот. Honlite не е купат ниска & продажба на високо трговец. Белешки за Инсталација за полнење не е вклучена. D река/Контролер PCBA не е вклучена Ако сакате да ја поврзете оваа пумпа на AC извор на енергија директно, тогаш ќе треба да се добие AC-DC моќност трансформатор одделно. Оваа пумпа е моќта од страна на 24 Vdc и не содржи AC-DC моќност трансформатор. За примероци, цените и за дополнителни информации, молиме контактирајте :
Honlite Industrial Co., Ltd.

Основни својства

моќност:
Електричен
Притисок:
Низок Притисок
Примена:
Премерување
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
HSP-24-250-ZB-2-PN
Структура:
Перисталтиката
Гориво:
DC моќност
Теорија:
Перисталтиката
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.