.

.

АКТ Моторни 1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS6620B Двојна Вратило 185oz 56mm 2A 6-олово+1PC Возачот DM542 4.2 A 50V CNC Рутер Ласерски Машина

АКТ Моторни 1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS6620B Двојна Вратило 185oz 56mm 2A 6-олово+1PC Возачот DM542 4.2 A

DEN 2376.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS6620 B Двојна Окното :
1.8 степен, 2 A, 1.26 N-M(185oz-in), 2 Phase, 6-Олово, 56mm моторни должина
1 PC Возачот DM542 4.2 A 50 V 128 Microsteps
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!
1 Stepper Мотор : 23 HS6620 B Двојна Окно
Внимание Pleaae : За Жици, Два начини :
За да се постигне Висок Држи вртежен момент(1.26 N-m) и Бавна Брзина :
Црна : A+ ; Зелено : A- ; Црвено : B+ ; Сино : Б-
Бела и жолта жици не треба да се поврзете
За да се постигне Ниска Одржување на Моторот(0.9 N-m) и Брзо расте :
Црна : A+ ; Жолто : A- ; Црвено : B+ ; Бела : Б-
Зелена и сина жици не треба да се поврзете
2 Моторни Возач : DM542

Основни својства

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
1.26 N-m(180oz-во)
Тековната / Фаза:
2A
Број На Модел На:
23HS6620B
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Примена 1:
Aerospace & Одбрана
апликацијата 2:
CNC Рутери Апликации
Апликација 3:
Автоматизација Апликации
Поддршка На Возачот:
DM542

Тие исто така купуваат со овој производ.