.

.

70,000 ВРТЕЖИ во минута Не-Јаглерод Brushless лабораторија Стоматолошки Micromotor Полирање лабораторија handpiece камен/ метал/ накит резба Гравирање

70,000 ВРТЕЖИ во минута Не-Јаглерод Brushless лабораторија Стоматолошки Micromotor Полирање лабораторија handpiece

DEN 13133.00
DEN 13824.00
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

максималната брзина на handpiece е 70,000 ВРТЕЖИ во минута .Што навиваат имајќи го тоа е строго забрането.00 Цена : $238.интелигентна контрола, брзина екран, допрете дигитални клуч, ниска стапка на неуспех; Концизен и лесен, удобен за користење.Користете очила за да се спречи прашина во очи кога го користите.
крајот 70,000 ВРТЕЖИ во минута Не-Јаглерод Brushless НОВИ Алуминиумски Школка Стоматолошки Micromotor Полирање Единица со лабораториски handpiece стоматолошка Лабораторија за микро моторни Производ вовед 1. Како qz60 Контролер е со контрола на брзината 50. Карактеристики : Марка : Asin Медицински единица за Контрола Модел : КАКО-7000 (Brushless) Моторни handpiece : 7000 X Променлива брзина на контрола од Страна dial Дигитални брзина на екранот (1,000 ~ max.5 Ncm Bur големина : 2.прецизност производство, мали jitter на резен алат, машински работи повеќе непречено.Чувајте ги децата не може да се допре на безбедно растојание. Корисникот Се Потсетат : 1.00
Забелешка:на handpiece беше одбележан 50000 ВРТЕЖИ во минута ,како на сликата покажува.За да спречите случајно активирање. три слоеви на заштита, прашина-доказ, повеќе внимателни заштита на лого, продолжување на работниот век на лого. така сите handpiece беше белег на 50000 ВРТЕЖИ во минута за тоа.Забрането е да се енергично судир, особено се справи со устата, избегнувајте директно да падне на земјата.Не преоптоварување користите машина. ви благодариме. на возилото контрола на копчиња, зелениот индикатор. Напојување напон : 110 V/220 V Ако ви треба 110 V,ве молиме да ни оставите порака , доколку нема забелешка, ние ќе испрати 220 V.Забрането е да се користи фабрички додатоци. и тоа е нашиот најдобар продажбата на производот.Усвојува brushless мотор, мала големина, со вртежен момент на сила е голема, голема моќност, висока ефикасност, со голема брзина, ниско ниво на бучава, мала треска, долг живот, без пречки, без да го замени комутаторот за префрлување и јаглерод четка, висока ефикасност, со голема брзина, без одржување. Циклус : 50 / 60 Hz Електрична Енергија : 50 VA Макс вртежен момент : 8.Се справи со не е мрзлив, мора да се стави на игла.55 Цена : $388. Точни видливи ротирачка брзина и да се намали зависноста од искуство го прави корисен за употреба.

Основни својства

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
со brushless micromotor
Број На Модел На:
како-7000
Големина:
Large
НЕТО-WT.:
4kg

Тие исто така купуваат со овој производ.