.

.

Компатибилен Нови DC240 DC242 DC250 DC252 DC260 Боја OPC Тапан за Xerox DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар 13R00602 13R602

Компатибилен Нови DC240 DC242 DC250 DC252 DC260 Боја OPC Тапан за Xerox DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар

DEN 7386.24

Од стоката
Достапно е за нарачката

боја : виолетова/зелена/зелена оем боја opc тапан
5.Компатибилен Нови DC240 DC242 DC250 DC252 DC260 Боја OPC Тапан за Xerox DC Docu Color 240 242 250 252 260 Цилиндар 13 R00602 13 R602
1.фотографијата е за референца
7.НДК wechat/whatsapp/мобилен : 0086-13576261899
Информации за производот Печатач модел Кертриџ број Боја Принос за Fuji Xerox Docu Color 240/Docu Color 242/Docu Color 250/Docu Color 252/Docu Color 252/Docu Color 260/Work Centre 7655/Work Centre 7665/Work Centre 7675/Work Centre 7755/Work Centre 7765/Work Centre 7775
013 R00603/ 13 R603 СИНОЗЕЛЕНА 115000 013 R00603/ 13 R603 МАГЕНТА 115000 013 R00603/ 13 R603 ЖОЛТА 115000
Основни информации
1
Име OPC Тапан
4
Боја(s)
зелена/СИНА/ВИОЛЕТОВА ОЕМ БОЈА
5
Пакување
црна хартија+airbag+ Прилагодено пакување, неутрален пакување, големо пакување,сите со алуминиум кеси
6
Технологија на печатење
копир
7
Температура на чување опсег
-20 до 40° C
8
Оперативен влажност опсег
10 70% RH
опрема :
Со црна брзини /со бела брзини
Боја :
сина боја /зелена боја/OEM боја/Црна боја
Квалитет :
Одделение А ,100% сосема нов opc тапан,defive стапка пониска од 2%
Квалитетот garantee :
Нашата гаранција за квалитет е за 100% враќање и замена доколку постои каква било квалитетот проблем!
Прво,НДК и да гарантира на Купувачот на квалитетот на Стоката.Skype : sherryhuang000001
8.com и
ние сме златна производителот повеќе од 4 години! Живот :
3 кругови живот,што може да се рефил за 3 пати со нашите OPC тапан Стандард :
ISO9001/ISO14001 сертификација
Производ Слика
Основни Информации
Детални информации
Како да се исчисти OPC тапан и Како да го замени на OPC тапан :
Нашата Контрола на Квалитет ,опрема и техничка поддршка за OPC тапан :
Компанијата Информации За НДК
Контактирајте со НДК
НДК Сертификати
ISO9001 Сертификат
ISO14001 Сертификат
НДК фер/exhibition/експо Сертификати за 2012 година бизнис-информира во Русија и
2012 ја дополните-Исток ЕКСПО во Индонезија :
НДК Регистрација Сертификати со Кинеските обичаи и владата за извоз право и извоз претпријатие број за идентификација :
НДК општите даноци registrationi за сертификација на насловната страница и на задната страна :
НДК ДАНОК registrationi за сертификација на :
НДК organation код certificatoin од страна на Кинеската влада :
НДК Бизнис Лиценца :
НДК линија за производство
НДК Магацин
Објективна слика
По се изложба фер имаме присуствуваа :
Како да се цел
Како да нарачате :
1.Како да се цел од страна на ЗАЧУВАМ од нашата онлајн продавница со aliexpress или на alibaba :
2. Стоката
вклучувајќи ; ISO9001 : 2008, ISO14001 : 2004
Второ,НДК ќе се поправи или да го замени бесплатно сите делови, кои се или стана погрешната страна на
причина на
користење на неисправни материјали или поради неисправни изработка во период од 12
(дванаесет)
календарски месеци од датум на испорака на Стоката, ако делови не биле злоупотреба!
можете да ги проверите деталите, како и нашата документ на нашата веб-страница на www. Квалитетот на Стоката ќе се целосно
одговараат на производство е техничка документација и сертификати.

Основни својства

Тип:
opc тапан
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
за Xerox DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар 13R00602 13R602
Бренд Име:
INTERFIT
Компатибилен Бренд:
Xerox/FujiXerox/Fuji Xerox/Fuji Xerox/Fuji-Xerox
тип на производ за Печатач/Копир/MFP:
нов барабан,компатибилен OPC,сосема нов opc тапан,печатач opc тапан
функција за печатење/Копир/MFP:
Компатибилен Нови DC240 DC242 DC250 DC252 DC260 Боја OPC Тапан за Xerox
бои/боја:
виолетова/зелена оем боја opc тапан за ласерски печатач photoconductor тапан
страница принос/page Капацитет/печатење живот:
CMY-115000 СТРАНИЦИ тапан при 5% покриеност(A4 или Буква на хартија)
Печатач/Копир/MFP compatiblity Модел:
за Xerox DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар 13R00602 13R602
печатач/копир/MFP поврзани со индустријата:
DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар 13R00602 13R602
НДК пакување:
црна хартија,airbag за пакување , неутрален пакување ,сите со алуминиум кеси
НДК Сертификација:
ISO9001/ISO14001/UKAS/CNAS/MSDS/CO/CE/SGS/CQC
печатач/Копир/MFP/Photocopier модел:
за Xerox DC DocuColor 240 242 250 252 260 Цилиндар 13R00602 13R602
ОЕМ photoconductor слика тапан единица кодот:
за Xerox 013R00603/за Xerox 13R603

Тие исто така купуваат со овој производ.