.

.

1 СЕТ KUSPKS kavo scaler tips комплет со полирање четка и полирање prophy за пациентот лична употреба,одговара KAVO стоматолошка опрема

1 СЕТ KUSPKS kavo scaler tips комплет со полирање четка и полирање prophy за пациентот лична употреба,одговара

DEN 2688.00
DEN 3839.52
-30 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Вашата цел вклучува 10 групи на следниве scaler tips колекции.
Секој комплет вклучува 4 парчиња scaler tips и 1 buc полирање prophy и 1 buc полирање четка .
Покрај тоа,ние ќе ви понудат 20 компјутери црни рамни крајот полирање четки за слободен за секоја цел.
Како да се користи за полнење?
Стоматолозите и пациентите име може да биде отпечатен од страна на lazer на полнење за лична употреба, како што следува :
Работна фотографија на скалирање совети GS1 како на пример :
Зошто ви треба овој комплет?
За нас
Ние сме создавање на една ера на стоматолошки revolustion да се покаже на личноста на стоматолози и пациентите.
Ова ќе биде иднината на забите.
За стоматолози
1. За да се покаже вашата чест, reputattion и како професионален сте .
2. Високо ја зголеми лојалноста на вашите пациенти за вас или вашата клиника. Можете да ги продаваат или нудат бесплатно на вашите пациенти. Но, ние stronly ви препорачуваме да го продаде, не нудат бесплатно, според нашите искуства.
3. Да се направи вашиот пациентите се чувствуваат повеќе почитувана со неговото име на полнење.
4. Да се направи вашиот пациентите се чувствуваат повеќе безбедно со комплет се користи само за него или неа. И целата колекции можат да се стерилизација под висока температура на 135 центар степен и висок притисок на 0.22 Mpa за да се избегнат сите можни крстот инфекција.
5. Многу пациенти треба да имаат овој комплет за да го направи светот безбеден, повеќе здрави и професионални.
За пациентите
1. Пациентите може да имаат посебна заби скалирање и полирање комплет само за себе од страна се плаќаат многу разумен трошок. Вие и вашиот стоматолози име може да се отпечатат на полнење.
2. Вашите заби скалирање и полирање ќе биде многу побезбедна со комплет се користи само за вас . И целата колекции можат да се стерилизација под висока температура на 135 центар степен и висок притисок на 0.22 Mpa за да се избегнат сите можни крстот инфекција.
3. Ќе се чувствувате подобро со комплет користат само за вас, со вашето име на полнење.
4. ќе имате повеќе безбедно и професионален третман од страна на стоматологот со таква безбедно и професионална стоматолошка грижа за полнење.
5. Ако ви е потребно за чистење и полирање на забите 2 пати годишно, овој комплет може да се користи за повеќе од 10 години.
SCALER HANDPIECE
НАШАТА КОМПАНИЈА
НАЈГОЛЕМИОТ ПРОИЗВОДИТЕЛ, СОЗДАТЕЛОТ И СНАБДУВАЧ НА СТОМАТОЛОШКИ SCALER HANDPIECE И SCALER TIPS . НИЕ СЕ ФОКУСИРАМЕ НА СИГУРНО, ПРОФЕСИОНАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА СТОМАТОЛОШКИ ЗАБИТЕ, ЧИСТЕЊЕ И ПОЛИРАЊЕ И БЕЛЕЊЕ ЗА ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ВКРСТЕНА ИНФЕКЦИЈА СО МНОГУ ЛИЧНИ УСЛУЖНИ .

Основни својства

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
SATAINLESS ЧЕЛИК
Големина:
Small
НЕТО-WT.:
80g
Број На Модел На:
KUSPKS
is_customized:
Yes
Земја на потекло:
Кина
квалитет:
Висок
Функција:
Чистење на забите/белење
во парк:
Yes
Услуга:
Добро
време на испорака:
2-3 дневна
Функција:
Стандард стоматолошки чисти комплет
маркетинг канал :
Фабриката за директна продажба
боја:
Сребро.

Тие исто така купуваат со овој производ.