.

.

Xiangtat PX4LITE Pixhawk Лајт 32-Битна Отворен Код Лет Контролер за РК Multicopter

Xiangtat PX4LITE Pixhawk Лајт 32-Битна Отворен Код Лет Контролер за РК Multicopter

DEN 4319.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


PX4 LITE Pixhawk Лајт 32-Битна Отворен Код Лет Контролер за РК Multicopter
Опис :
Опис Спецификација :
Лет контролер Големина : 63mmx44mmx17mm
Надворешни модули : 33.5mmx22.5mmx10mm
Лет контролер Тежина : 40g
Надворешни модули Тежина : 10g
Процесор
32bits 2 MB flash STM32 F427 Кортекс М4, со хардвер подвижна точка единица за обработка
Фреквенција : 168 MHZ, 256 K RAM меморија
3.32 STM32 F103 копија coprocessor
Сензор
L3 GD20 3-axis дигитални +16 gyroscope
LSM303 D 3-axis 14 акцелеметарски / Magnetometer
MPU6000 6-оската акцелеметарски / magnetometer
MS5611 прецизност барометар
Конектор
Futaba SBUS компатибилен влезови и излези
ППМ Сигнал на Текст
PWM Сигналот на Текст
I2 C Интерфејс *2
Telem Интерфејс* 2
Powermodule Интерфејс *1
GPS Интерфејс *1
Функција :
-32-битна РАКА Cortex M4 високи перформанси процесори, може да се кандидира Nutt X RTOS реално време оперативен систем;
-8 PWM / серво излез; поништува AUXOUT излез; ако е потребно AUXOUT излез ве Молиме купи јавноста верзија PX4
-Обезбедуваат автоматски и рачни режими;
-Обезбеди резервна моќност и failover;
-Multicolor LED светла;
-Обезбеди мулти-тон ѕвончето Интерфејс;
-Micro SD снимање лет податоци;
Ажурирање Функција :
-SPKT / DSM, не МОЖЕ, ПОМОШЕН ОД конекторот е caceled .
-Idependent IMU inertial единица за контрола, изградена-во суспензија амортизацијата механизам, може да ја потисне вибрации на високо-брзински компактен bay ефикасно.
-Надворешни проширување модули функција-богат сет на RGB LED индикатори, Безбедност, безбедносен прекинувач, БИП мед уредот, USB модул во една, во голема мера се намали инсталација простор, идеални за мали, компактни низ машината
-Прецизност ЦПУ обработка центри да се создаде совршена Тиранин злато школка, нека вашиот лет контрола на разликата
-Сите конектор вклучува GPS Telem Моќ .Компатибилен со APM2.5 2.6 2.8
Пакет Се Вклучени :
1 X PX4 LITE лет контролер
1 X Pixhawk надворешни модули
1 X PWM пак ППМ модул
1 X Ѕвончето
1 X Амортизацијата одбор
3 x Кабли поставени :

Основни својства

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Материјал:
Винил
Далечински Растојание:
Xiangtat
Контролор На Владата:
MODE2
Време На Полнење:
Xiangtat
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Сертификат Број:
Xiangtat
Димензии:
Xiangtat
сертификација:
3C
Извор На Енергија:
Електричен
Гаранција:
Xiangtat
Возраст Опсег:
> 8 години
Контролор На Батеријата:
Xiangtat
Приклучоци Тип:
Xiangtat
Далечинска Контрола:
Yes
Број На Модел На:
Xiangtat
Предупредување:
Xiangtat
Бар-кодот:
No
Акција Време:
Xiangtat
Бренд Име:
Xiangtat
3C:
Сертификат
Моторни:
Brushless Мотор
Контрола На Канали:
4 Канали
Полнење Напон:
Xiangtat
Пакетот Вклучува:
Xiangtat
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.