.

.

PROCOLOR CISS LC960 за БРАТ MFC-230C/MFC-240CN/MFC-440CN/MFC-660CN/MFC-665CW/ MFC-3360C/MFC-1360/MFC-5460CN/MFC-5860CN

PROCOLOR CISS LC960 за БРАТ MFC-230C/MFC-240CN/MFC-440CN/MFC-660CN/MFC-665CW/ MFC-3360C/MFC-1360/MFC-5460CN/MFC-5860CN

DEN 898.00
DEN 955.20
-6 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

PROCOLOR CISS за БРАТ
LC 960 BK/ LC 960 C/ LC 960 M/ LC 960 Y Компатибилен Печатач : DCP-130 C/DCP-155 C/ DCP - 330 C/ DCP - 540 CN/ DCP - 750 CW/ MFC-230 C/MFC-240 CN/ MFC - 440 CN/ MFC - 660 CN/ MFC - 665 CW/ MFC - 3360 C/ MFC - 1360/ MFC - 5460 CN/ MFC - 5860 CN ФАКС 2480 C ..
Мастило за јачина : црно мастило кертриџ мастило капацитет 36ml .боја на мастило кертриџ мастило капацитет : 26ml, од резервоар за мастило капацитет 70ml/боја
Детали Фотографии на LC960 Серија CISS :
Она што други слични производи имаме? Долго мастило Рефил кертриџ линк :
Стандард мастило рефил кертриџ линк :
Мастило линк :
Нашите предности? 1.Фабриката за директна продажба,Ние сме една фабрика производство CISS,Refillable Касети,Чип..,Ние имаме свои мастило фабрика! 2.Индустрија и трговија интеграција бизнис 3.Строга контрола на квалитетот и проверка,100% КК инспекција Пред Shippment 4.Ние сме биле прави печатење потрошен материјал, од 1999 година,имаме одличен дизајн тимови,само високо квалитетни производи што се произведуваат. 5.молња-брз испорака 6.Различни дизајни 7.Флексибилен начин на плаќање 8.Нашата добра услуга 9.Ние сме Alibaba Оценува на преку 10 години Злато Снабдувач 10. Ние и ветуваме на слободна замена за било неисправни производи во следната цел.
PROCOLOR
PROCOLOR,твоите најдобри печатач потрошен снабдувач, Доверба бренд Доверба на PROCOLOR.
PROCOLOR, е посветена на правење на првиот бренд на печатач потрошен материјал,
ви овозможува да уживате во пет-ѕвезда шопинг искуство, купи PROCOLOR печатење потрошен материјал,
нека вашиот печатач не е скапо, од сега па натаму! Нормално најчесто поставувани ПРАШАЊА .
П1 : Што е Гаранцијата на вашиот мастило?
Боја на мастило 2 година, сублимација мастило 1 година, пигмент мастило 2 години, еко растворувач, ув мастило 1 година.
Q2 : Ќе вашите мастило затнат мојата глава за печатење?
Глава затнување не е предизвикани од страна на мастило само, најважно е да се задржи Одржување на вашата глава за печатење, како и долго време не се користи, треба да ги користите за чистење на течноста за чистење на главата, не се меша било различни мастило или различни бренд мастило.
Q3 : можете брод мастило директно до мојата канцеларија ?
Да, имаме MSDS и може да брод мастило страна на курирската служба DHL многу брзо.
Q4 : Да имам сопствен дизајн за етикета на мастило шише?
Да, MOQ е 2000 парчиња на секоја боја.
П5 : Како можам да контактира со вас?
Way1, Whatsapp : +86 181 2503 2828 МСН : PROCOLORSEEJIN
Way2, ги Испратите вашите Истрага Детали во Подолу, Кликнете на копчето "Испрати" Сега!

Основни својства

Бренд Име:
welcolor
Број На Модел На:
П.Н.Е.-LC960
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
боја:
Б.К/Y/C/M
Мастило:
без мастило
чип:
Нема потреба чипови
мастило за јачина:
100ml/боја
Печатачот од лево кон десно:
Б.К/Y/C/M
Област:
сите
детали:
со кутија
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
боја:
C, K, M, Y

Тие исто така купуваат со овој производ.