.

.

10pcs Стоматолошка Лабораторија Полирач Вежби Избрани Карбид Волфрам Челик Burs E05 2.35 MM

10pcs Стоматолошка Лабораторија Полирач Вежби Избрани Карбид Волфрам Челик Burs E05 2.35 MM

DEN 772.00
DEN 857.76
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Спецификација :
Објектот содржи 10 компјутери дијамант burs
1.Видови : E05
2.100% Висок Квалитет И Сосема Нов.
3.Волфрам Карбид Направени, убава работа за стоматолошка лабораторија полирање машина.
4.Кол.2.35 мм за 35 K/50К ВРТЕЖИ во минута итн. Маратон Полирач & насадни инструменти.
тешко легура сечење како Слика - Карбид за стоматолошка технологија, модел или педикир
Стоматолошка Технологија : Во пластични маси технологија и модел подготовка за гипс
5.Исто така, може да мелење мермер, жад и други неметални материјали
6.Petiolate во основа може да се замени за мали тркала, нема прашина загадувањето
7.Мелење ефикасноста е зголемена за 10 пати подобро од прирачникот датотеки и petiolate тркала
8.Обработка е со висок квалитет и мазност и може да се сите видови на висока прецизност форма
9.Безбеден, сигурен и лесен за употреба
10 .Долг живот : во текот 200 пати од воланот
11.HRA обработка цврстина : 70
Сега постојат, исто така, 25 различни видови burs . можете да изберете било еден ,
G04 G05 G06
F04 F05 F06
M04 M05 M06
L04 L05 L06
E04 E05 E06
LF04 LF05 LF06
A04 A05 A06
D03 D04 D05 D06

Основни својства

Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
10pcs

Тие исто така купуваат со овој производ.