.

.

ZOOYA Дијамант Везови 5D DIY Дијамант Сликарство Цвет и Камен Свеќи Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик BJ1847

ZOOYA Дијамант Везови 5D DIY Дијамант Сликарство Цвет и Камен Свеќи Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик

DEN 247.00
DEN 368.16
-33 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : ZOOYA Дијамант E mbroidery
Боја Количина : 30-45 Бои Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка , Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
[Совети]
1. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
Цена : во прилог на горенаведените точки, можете исто така ќе треба да го знаете ова : за да се привлечат купувачи за купување на стока, Некои бизнисмени постави многу ниска цена, и исто така, бидејќи на меѓународен товарен е скапо, па тие избираат намалување на квалитетот на производот да се постигне добивка. Референца пред операцијата чекори. не квалитет проблем). по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,
Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Тоа се користи за апликација на целата слика. Доволно смола дијаманти. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
,стр align="left" style="маргина : 0px; баласт : 0px; border : 0px current Color; боја : црна; vertical-align : основна линија;"> 1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.

Основни својства

Големина:
25x20cm, 30x20cm, 30x25cm, 40x30cm, 50x40cm, 60x50cm, 70x55cm, 80x60cm, 90x60cm
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Бренд Име:
ZOOYA
Шаблон Тип:
Флорални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Дупчење Област Портрет:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Тие исто така купуваат со овој производ.