.

.

10 компјутери сина боја HTTM Серија 2.7 V-6V Осетлив на Допир се Префрлите Модул Силна анти-мешање

10 компјутери сина боја HTTM Серија 2.7 V-6V Осетлив на Допир се Префрлите Модул Силна анти-мешање

DEN 486.00
DEN 511.68
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


HTTM- □ ◇ △
HTTM е стенографија за Hel Tec Допир Модел;
□ → број на копчиња : S клуч, Д-двојна врска, Т-трокреветна копчето F-четири изграден;
◇ → верзија атрибут : C-редовни верзија, S-специјално издание (прилагодена верзија);
△ → Светлото боја : Б-сина, R-црвена, Г-жолто-зелена
E. g :
HTDS-SCR : еден клуч, конвенционален, црвена позадинско осветлување допир модул
Во допир медиуми, како на пример, преносни медија плеери, мобилни и рачни уреди, како што се големи капацитети, висока видливост производи, е широко прифатена. Поради неговата лесна употреба, мода и ниска цена предности, се повеќе и повеќе електронски производи од традиционалните механички копчиња на допир со допир на копче. Постоечки клиент апликација случај
L Спектар худ оперативен панел;
L Допир префрлате
L Рачни дома воздух средина детектор;
L Индустриска контрола уред со водоотпорен функција Тастатура;
L Автомобил Опрема;
L Bluetooth тест стојат информации за дисплејот. HTTM Серија на допир копче за модул ги има следните карактеристики :
1. Нема механички делови, не ќе се носат, неограничен живот, намалување на трошоците на крајот на одржување;
2. Сетилните дел може да се сместат зад било изолациски слој (обично од стакло или пластика, материјал), тоа е лесно да се направи тастатурата со околината запечатени да ја играат улогата на влага и вода;
3. Панел дизајн произволно, копчето големина, облик кој било дизајн, ликови, трговски марки, перспектива и други комбинации, така што целокупната смисла на производот посилни;
4. Во споредба со физички копчиња, допрете го копчето што е повеќе ранливи;
5. Излез на прилагодување на сигналот може да биде излез од latching излез или ниво со промена на отпор на грбот (види поглавје 3.3.2);
6 + 2.7 V ~ +6 V широк влезен напон спектар, +3.3 V сигнал на излез, директно може да се користи за да се вози реле, optocoupler, ЛЕД светлата и други оригинални;
7. -30 ~ +70 ° Оперативни температури опсег;
8. Допрете чувствителни, не hysteresis, одложување, треперење и други несакани реакции;
9. Вграден-во анти-притискање алгоритам, со одличен анти-притискање на перформансите.
Pin дефиниции и параметри
Работен напон : + 2.7 ~ 6 V Работна температура : 30 ~ +70 ° НАДВОР pin Излезен напон : + 3.3 V ± 0.1 V НАДВОР Pin максимална излезна струја : 500m A
Механичка големина на :

Основни својства

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
префрлете се на екран

Тие исто така купуваат со овој производ.