.

.

DuoWeiSi 3D Печатач Делови HTD5M-350 Времето Појас Возење Гумен Лак Заби 15/20mm Ширина 1/5 на Теренот За 3D Печатач

DuoWeiSi 3D Печатач Делови HTD5M-350 Времето Појас Возење Гумен Лак Заби 15/20mm Ширина 1/5 на Теренот За 3D

DEN 128.00
DEN 128.16
-0 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Карактеристики :
Динамичен flexing е добро, анти-напукнување перформанси
Озонската одлични перформанси
Отпорност на стареење, топлина, масло, носат-отпорни,
Синхрони појас се вози со точни пренос сооднос, не се лизга, постојан сооднос може да се добијат, прецизност пренос, мазна пренос, шок апсорпција, бучава, брзина на пренос на односот на опсег
Широко се користи во текстил, автомобилската, хемиски влакна, цигари, хартија, печатење, хемиски и други индустрии опрема
Спецификација :
Име : HTD5 M-350 Појас
Стил : HTD5 M Серија Воздушни Позитивни Диск
Модел : HTD5 M-350(HTD350-5 M)
Појас ширина : 15mm / 20mm
Материјал : Хлорид butyl гума + Стаклени влакна + Високо еластична најлон платно
Производ параметри :
Забите тип : Круг-лак заб
Забите број : 70
Дали стандардни делови : Стандардни делови
Теренот : 5.00 mm
Забот висина : 2.06 mm
Појас дебелина : 3.8 mm
Минималните дозволени свиткување дијаметар : 25
Затегнувачка цврстина : ≥160 N/mm
Референца оптоварување : 130 N/mm
Издолжување : ≤4.0%
Тврдост(брегот На) : 75±5
Лепливоста сила на платно : 6 N/mm
Лепливоста сила на основната јаже : 400 N/mm
Опрема shearing intensith : 50 N/mm
Пакетот вклучува :
1 x HTD5 M-350 Времето Појас
Answer : ___________________________ Note :
1. Забрането пресврти и се врти, така што нема да ја оштетат скелет материјал, кои влијаат на појас сила.
2. Не нула појас, па како не, да предизвикаат предвремено оштетување на појас.
3. Се забранува на долго-рок и масло, вода и други материи во долгорочни контакт, за да се избегне контакт со хемикалии.
4. Во замена на времето појас, ремен тензија мора да се сведе на минимум, со цел да се отстрани, забрането времето појас во случај на висока напнатост, употребата на не-професионални алатки тешко pry надолу.

Основни својства

Големина:
15mm, 20mm
Тип На Објект:
Појас
Бренд Име:
DUOWEISI

Тие исто така купуваат со овој производ.