.

.

2 инчи (50mm) трговија на големо grosgrain лента за коса лакови 196 бои во парк

2 инчи (50mm) трговија на големо grosgrain лента за коса лакови 196 бои во парк

DEN 811.20

Од стоката
Достапно е за нарачката


2" инчи (50mm) трговија на големо grosgrain лента за коса лакови 196 бои во парк
2" инчен широк grosgrain лента
2" инчен обичај печатени grosgrain лента
Боја Картички :
Детали :
Нашите grosgrain лентата е 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
2"( 2 инчи,50mm)
Достапни бои :
196 бои, Достапни Бои
Напомена : Кога ќе се потврди цел,pls забелешка боја бројот кој сакате да го нарачате. На пример,030 црна. Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards/боја
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Други Бои можете да изберете :

Основни својства

боја:
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Ширина:
2
Стил:
Двојно Лице
Број На Модел На:
467~555
Шема:
Полна Боја
Бренд Име:
AMORYHEART
Тип На Производ:
Панделки
Големина 1:
2, 2 инчи,50mm,5cm
Боја 1:
Ултра Виолетова,Регал Виолетова,Аметист,Grappa,Виола,Ледените Нане
Бојата 2:
Пастелни Зелена,Seafoam Зелена,Лимонов Сок,Фстаци,Нане,Key Lime
Боја 3:
Киви,Бад Зелена,Apple Зелена,Јасмин, Зелена,Папрат, Зелени,Зелената Флеш

Тие исто така купуваат со овој производ.