.

.

10PCS ABEC-5 6201ZZ 6201Z 6201-2Z 6201 ZZ 12*32*10 мм Метал печат Висок квалитет длабоко ритам топката имајќи 12x32x10mm

10PCS ABEC-5 6201ZZ 6201Z 6201-2Z 6201 ZZ 12*32*10 мм Метал печат Висок квалитет длабоко ритам топката имајќи

DEN 407.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


Мојот пријател, ве молиме погледнете пред да го купат
ако побарувачката е многу голема, можете да се јавите на продавачот, цената може да биде решен.
Ниво опис : ABEC-1= НОРМАЛЕН CLASS=P0;ABEC - 3=КЛАСА 6=P6;ABEC-5=КЛАСА 5=P5;
ABEC-1 : големината точноста е помал од 0.05 mm,. Тоа е погоден за мала брзина и низок барања. Како што се : со ниска брзина на пренос опрема, casters, детски автомобили, играчка автомобили и така натаму.
ABEC-3 : големината точноста е помалку од 0.01 mm, раката се чувствува мазна, брзината е помала од 6000rpm, бучава е ниско, и услугата животот е долга. Тоа е погоден за моторни, играчка модел, автомобили, електрични алатки, пневматски алатка, телекомуникациска опрема, фитнес опрема, спортски апарат и така натаму.
ABEC-5 : големината точноста е помалку од 0.005 мм, раката се чувствува мазна, брзина е повеќе од 6000rpm, бучава е ниско, и услугата животот е долга. Тоа е погоден за висока брзина на мотор, со голема брзина модел, инструмент и инструмент, прецизност опрема, висок степен на играчки и така натаму.
Материјал : висок квалитет, имајќи челик се користи во лежишта на нашата компанија.
Нашата компанија произведува голема брзина(брзината е над 30000
). ABEC-1,ABEC-3,ABEC-5,ABEC-7,ABEC-9,ABEC-11,ве Молиме контактирајте со продавачот ако е потребно.

Основни својства

Должина:
ABEC 1, ABEC 3, ABEC 5
Материјал:
Челик
Број На Модел На:
Како disciption
Капацитет На Моторот:
/
Површина Грубост:
Ра 0.05
Бренд Име:
RDC
Премази:
Челик
Структура:
Топката
Бродови Од:
Кина
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.04kg (0.07lb.)
Пакет Големина:
5cm x 10cm x 10cm (1.97in x 3.94in x 3.94in)
Се стандардни делови:
Стандардни Делови
Модел:
погледнете ги упатствата
Дебелина (мм):
види инструкции
Број на возниот тела:
погледнете ги упатствата
Производ Одделение:
Одлични
Материјал на возниот имајќи домување:
види инструкции

Тие исто така купуваат со овој производ.