.

.

8Pcs 1/4 Волфрамово Карбид Брус Малку 6mm Ротари Машина Датотеки CNC Гравирање Алатка W312

8Pcs 1/4 Волфрамово Карбид Брус Малку 6mm Ротари Машина Датотеки CNC Гравирање Алатка W312

DEN 1068.00
DEN 1423.68
-25 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Волфрам челик YG8 Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Сечење на работ дијаметар : 6-12mm месо тело со дијаметар : 6mm(1/4") Вкупна должина : 45-65mm Ритам : Двоен Ротари На : цилиндричен облик C : цилиндрични топка Д : сферични F : криви круг Употреба : Само може да биде една страна, мелење, не може да се врати и назад мелење
Карактеристики : карбид легура ротари датотека употреба е исклучително широка, се применува во калап за обработка на производство. Машински делови bevel работ, превртена круг и обработка на копот. Може да се обработи леано железо, фрлија челик, јаглероден челик, од легиран челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум и други метали, и мермер, жад, коска и други неметални. Широко се користат во машини, автомобили, бродоградба, хемиски, занает скулптура др. Добра обработка на квалитет, заврши средно, долг животен век. Може да процесот на разновидност на високо-прецизност мувла шуплина. Лесно да се сфати, лесен за употреба, безбеден и сигурен. Го намалува напорно работна сила во голема мера, намалување на трошоците на производство. На карбид легура ротари датотека главната поддршка на употреба на електрична алатка или користење на електрична алатка или пневматски алатка(исто така, може да се инсталира на машинската) Количеството : 8pcs Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 8pcs Карбид Ротари Двојно се Намали Брус Малку Сет (Вклучува удар мувла складирање фах)

Основни својства

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
1E0644
Тип:
Ротари Машина Датотеки
Материјал:

Тие исто така купуваат со овој производ.