.

.

1KG Auxin IAA 99% ТЦ, IAA indole-3-оцетна киселина indol - yl-3-оцетна киселина Коренот на хормонот за раст

1KG Auxin IAA 99% ТЦ, IAA indole-3-оцетна киселина indol - yl-3-оцетна киселина Коренот на хормонот за раст

DEN 9120.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Белешки : Сите производи во нашата продавница може да понуди мали цел, како што се :
10gram/цел' 25 грам/цел' 50 грам/цел' 100 грам/цел'
Ако имате потреби,остави ми порака.
Со цел да се помине на вашиот локален обичај безбедно, ние може да ги промените друг
името да се примени за сопствени, но стоки ние испрати е она што цел,
ќе го купите стоки значи да се прифати овој момент.
Becasue Differnt земја има различни политика.
Да се направи стоката ја добиете вашата адреса лесно ,понекогаш и јас се да користите друга изразат компанија која не е исто како што сте ја избрале.
Ако тоа не е прифатливо за вас, пред место со цел, pls контакт со мене за да го потврдите.
Ви благодариме за вашето внимание !!!
Производ : IAA 99% ТЦ, Коренот на хормонот за раст, Искоренување хормон
Основни информации
Име на производ : Indoleacetic Киселина Класификација : Растителни раст регулатор/Agrochemical Изглед : Off-бела Кристална Чистота : 99% мин. CAS NO. : 87-51-4 MOQ : 1kg
Спецификација
Објектот
Стандард
Изглед
Off-бел кристал
Содржина
99.0% мин.
Точка на топење
166-169
Остатоци по палењето
0.08% макс.
Загуба на сушење
0.5% макс.
Начинот на дејствување
Тоа е природен endoge n ous auxin кои генерално постои во растенијата.
Тоа влијае на делбата на клетката и клеточните издолжување .
Апликациите се Користи за да се стимулира искоренување на резници за тревни и вуди ornamentals. Се користи за adventitious корен формирање, како што се чајно дрво, црн пипер,итн. Тоа може да промовира овошје-поставување, овошје за проширување, принос - зголемување, како што се шеќерна репка, домати, cornpotato. Тоа може да промовира никне, семе-жива вода, како на пример, ориз, памук, компир, патлиџани.

Основни својства

Класификација:
Растителна Храна
MF:
C10H9NO2
Бренд Име:
FarmReaching
CAS Бр.:
87-51-4
EINECS Бр.:
201-748-2
Примена:
коренот на хормонот за раст на растенијата хормон за раст
Број На Модел На:
FM016
државната:
Зрнести
Други Имиња:
IAA indole-3-оцетна киселина indol - yl-3-оцетна киселина
Чистота:
98% 99%
боја:
Бела
Чистота:
98%-99%
Пакување:
1KG/Folil Торба
Cas No :
87-51-4
Einecs не :
201-748-2
Откако Го Продаде Услуга:
Доживотно
Delievery време:
Во Рок Од 3 Дена
Акции:
500 KG
државната:
Зрнести
вода растворливи:
no

Тие исто така купуваат со овој производ.