.

.

150W/200W 220V 328mm вакуум халоген инфраред кварц цевка за disinfector,волфрам жица ИНФРАЦРВЕНА ламба за sterilizer

150W/200W 220V 328mm вакуум халоген инфраред кварц цевка за disinfector,волфрам жица ИНФРАЦРВЕНА ламба за sterilizer

DEN 1680.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


На тубуларна кварц инфрацрвена ламба е двојно страна од волфрам грб кварц светилка извор на светлина со висок напојување startup. Извор на светлина е волфрам халоген светилка серија.Извор на светлина може да се спречи затемнет сијалица,и да се спречи користење на инфраред во рецесија. Бенефиции во индустриска примена е ефикасно, одговорно за моќ, контрола, компактен и лесен. Според различни видови, светлина позиција може да се на ниво или било која позиција. IR инфрацрвена ламба е еден вид на индустриска опрема која се користи во инфрацрвена греење и сушење на оригиналот. Се чисти со загрева брзо, греење процес, долг живот карактеристики на светлината. Тоа е широко се користат во пластична обработка, печатење, копирање, фурна, инфраред тунел рерна, авто боја светилка индустрија.
напон : 220 V
моќност : 150 W/200 W ( совети : пред да нарачате, ве молиме потврдете што моќ е вашата потреба. )
цевка со дијаметар : 10 mm
забелешка : ако спецификација не вашата потреба,ве молиме контактирајте со нас.ние може да се направи според вашите потреби.

Основни својства

боја:
150W, 200W
Материјал:
Никел-Хром Легиран Челик
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY
Тип:
Други
Број На Модел На:
disinfector

Тие исто така купуваат со овој производ.