.

.

Професионални UHF Безжичен Микрофон Систем Dual Channel Рачен Микрофон Со Приемник Cordless Мајк За Караоке Конференција Пеење

Професионални UHF Безжичен Микрофон Систем Dual Channel Рачен Микрофон Со Приемник Cordless Мајк За Караоке Конференција

DEN 5832.00
DEN 6480.00
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

5 V Батерија (Не се Вклучуваат), Бидејќи Батеријата е земена како опасен предмет, тоа е забрането да се качите на авион. Потоа да се добие уникатен адреса за враќање.Ние можеме да брод вашата нарачка само за вашиот потврден Ali Express адреса и вашиот мобилен телефон . Ние не може да се примаат пакетите ако купувачот се врати себеси, според адресата на превозот пакет.Ве молиме бидете советувани дека меѓународната испорака многу зависи од вашата локална царина и вашата локална пост услуга. Па пакет не Вклучува батерија! Плаќање&Пратката&Политика 1.ЗАБЕЛЕШКА : за Плаќање треба да бидат испратени во рок од 7 дена од денот на аукција затворање. Тоа ќе биде високо го ценат ако може да ни даде позитивни повратни информации, што ќе биде голем поттик за нас. Вашите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1-2 работен ден. Ако има нешто што јас можам да ви помогне со тоа, не двоумете се да ми каже. Ако не ја прифатите мојата политика , ве молиме да не купи 6. Ве молиме потврдете го вашиот царинските давачки пред да купите. Драги Пријатели, ви Благодариме за вашата поддршка за нашата продавница. Повратни информации 1.Вашиот подобро коментари ќе бидат поттик за нас да се понуди поквалитетна и подобра услуга во иднина.Можеме да го прифатиме Alipay.5 mm Џек Приклучок за Микрофон Кабел 1 x Приемникот 1 x 2-Pin НИ Џек Приклучок Адаптер ( ако имате потреба од ЕУ Приклучокот , ве молиме контактирајте со нас , инаку ќе НИ ги испратите приклучок за вас ) 1 x Прирачник 1 x Пакување Кутија 4 x 1. Тие мора да се врати со оригиналниот пакет за наплата или размена. Или неплатена спорот ќе биде поднесена за затворање на аукцијата.
Пакетот Вклучува : 2 x Безжична Рачен Микрофон 1 x 6.Нашите предмети дојде со Една година гаранција. Вашата адреса и целосно име и презиме или на вашиот мобилен телефон на Ali Express мора да одговара на вашиот превозот адреса . Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со платежните процедури. Ние нема да ги реши таков случај и купувачот треба да се одговорни за последиците.Ако се чувствуваат разочарани со нашите предмети, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена по приемот на испорака. Ако ми даде погрешна порака , мора да ги сноси сите загуби.Ве молиме контактирајте со нас прво, пред отворање каков било спор или напуштање на било неутрален или негативен фидбек. Ако ви треба замена, ве молиме проверете два пати за да се потврди објектот не работат и се јавите на нашите услуги на клиентите претставник, ги споделите со нас детални проблем или да ни испратите некои слики за потврда.Вашата нарачка ќе биде предаден во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена (сабота & недела се исклучени. Ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем на ваше задоволство. Меѓународните Купувачи, ве Молиме Имајте во предвид : купувачот е одговорен за било важечките увозни давачки и локалните даноци.

Основни својства

Поларните Обрасци:
Cardioid
Употреба:
Конференција Микрофон
Бренд Име:
XINGYI ЅВЕЗДА
Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
комуникација:
Безжичната
Поставете Тип:
Предавателот Поставува
Број На Модел На:
U-8430 UHF Безжичен Микрофон Систем Microfono Microfone Мајк
Стил:
Рачен Микрофон
Пакет:
Yes
Примачот за напојување:
220 V, 50-60Hz
Предавателот напојување:
1.5 V Батерија X 4 (Не Се Вклучуваат)
Употреба:
Компјутер, Караоке, Студио, Конференција, Пеење, Емитување, Фаза
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Гаранција:
5-Годишна Гаранција
Приклучок Тип:
2-Pin НИ Џек Приклучок Адаптер
Поларните Шема:
Cardioid

Тие исто така купуваат со овој производ.