.

.

автомобил ac испарувачот серпентина /Core-Испарувачот за Mazda CX-7 RHD 2007-2012 EG2161J10/2733412/4712047/50939874

автомобил ac испарувачот серпентина /Core-Испарувачот за Mazda CX-7 RHD 2007-2012 EG2161J10/2733412/4712047/50939874

DEN 1872.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Може исто така да треба да splice конекторот.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации. Купување забелешки : 1.Имаме над 1000 модел компресори. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.
автомобил ac испарувачот серпентина /Core-Испарувачот за Mazda CX-7 RHD 2007-2012 EG2161 J10/2733412/4712047/50939874
Опис на производот : Автомобил Модел:Mazda CX-7 Управува : RHD Weixing Предмет : :WXE0032 Година Модел : 2007-2012 ОЕМ Бр. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори.
Answer : ___________________________ Note :
Почитувани, доколку вашата адреса за испорака или пост код е во далечинскиот област во DHL веб-сајт, вие ќе бидете информирани за плати како далечински област цена да DHL Компанија или треба да се промени уште една нова адреса!
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
.
Внимание :
1.:EG2161 J10 2733412 4712047 50939874 EV939874 PFC Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.

Основни својства

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,Кондензатори & Испарувачи
Име На Модел:
WXE0032
Година:
2007-2012
Објектот Тежина:
4kg
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Mazda CX-7
ОЕМ Бр.:
EG2161J10 2733412 4712047 50939874
кормилари:
RHD

Тие исто така купуваат со овој производ.