.

.

FEELDO 1Set Ксенон HID Комплет H1/H3/H7/H8/H10/H11/9005/9006 DC 12V 35W Xenon Крушка Светилка Дигитални Баласт Автомобил Светла #FD-4470

FEELDO 1Set Ксенон HID Комплет H1/H3/H7/H8/H10/H11/9005/9006 DC 12V 35W Xenon Крушка Светилка Дигитални Баласт

DEN 1324.00
DEN 1487.52
-11 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ксенон Баласт Спецификација : Баласт тип : 100% Сосема нов Тенок дигитални баласт Влезниот напон спектар : DC 9-16 V (DC 12 V) Потрошувачка на Енергија : 35 W (35 w) Температурата на работа : -40-+105 целзиусови степени Ударниот напон : 23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV) Очекуваниот животен век : >3500 часа Треперење проблем : Не треперење за време на сигурна статус Водоотпорен : Поздравниот Доказ Запечатени стандард : стигнат до S95/54/ЕЗ/ISO9001 стандард Xenon светилки Спецификација : Влезниот напон спектар : DC 9-16 V (DC 12 V) Потрошувачка на Енергија : 35 W (35 w) Светлосен флукс : 2500-3500 лумен (одлучено од страна боја температура , на повисока температура .долниот на лумен) Светилка Фреквенција : 450 Hz Оперативни Температура : -20 - 75 целзиусови степени Ударниот напон : 23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV) Очекуваниот животен век : >3500 часа Светилки тип на располагање (една сијалица) : H1,H3,H7,H8=H9=H11,H10=9145=9140,9005=HB3,9006=HB4 Светилки во Боја : 4300 K,6000,8000 К,10000 K,12000 K Го КРИЕШЕ комплет вклучува : 2 X Ксенон HID Сијалица 2 X Дигитален КРИЕШЕ Баласт

Основни својства

Емитуваат Боја:
12000K, 4300K, 6000K, 8000K, 10000K
Тип Socket:
H10, H8, H1, H11, H3, H7, 9005/HB3, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Ксенон Светлина Модел:
H1
Автомобил Марка:
сите
Тип На Сијалица:
H1,H3,9006/HB4,H8/H9/H11,H7,9005/HB3/H10
Автомобил модел:
сите
Напон:
12V
Wattage:
35W
Бренд Име:
FEELDO

Тие исто така купуваат со овој производ.