.

.

Автомобил Камера За KIA Shuma Купе 2011~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата За TopGear Пријатели | РКА

Автомобил Камера За KIA Shuma Купе 2011~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата За TopGear Пријатели

DEN 1265.00
DEN 1345.44
-6 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Висок Квалитет на Камерата За Автомобил | РКА Конектор | Ноќ Визија CCD | 20 МИЛИОНИ Водоотпорен | За Заден Поглед Назад До им Помогне на Системот
Speica автомобил камера одговара :
KIA Shuma Купе 2011~2015
Автомобил Камера За KIA Shuma Купе 2011~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Top Gear Пријатели да го Користите | CCD Со РКА
Автомобил Камера За KIA Shuma Купе 2011~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Top Gear Пријатели да го Користите | CCD Со РКА
Автомобил Камера За KIA Shuma Купе 2011~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Top Gear Пријатели да го Користите | CCD Со РКА
Големина на :
Посебни Информации :
Во целиот свет постојат многу автомобилската фабрика , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји. Ќе мора подобро да се потврди ако тоа одговара на вашите автомобили според Големината пред цел. Или можете да се поврзете со нас за да се потврди премногу.
Пакет :
Опис : Ова Боја на Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена. Клучни Карактеристики : 1 .High-definition и 170 степен широк гледање агли 2. со добра водоотпорен функција. 3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн 4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. 5. Поддржува NTSC ТВ систем 6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна 7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали 8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и малата големина освои't привлече никакво внимание. Спецификација : 1.Пиксели : 656(H) * 492(V) 2.Напојување : DC 12 V 3.Погледнете Агол : 170 степен 4.Слика Сензор : CCD1/3 5.TV систем : NTSC 6.Хоризонтална Резолуција : 420 TV lines 7.Леќи на камерата : 18.5 мм 8.Sync. Систем : внатрешни 9.S/N Сооднос : >48 Db 10.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди 11.Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm 12.Баланс На Белата Боја : Auto 13.Вода-доказ : IP66 14.Видео Кабел Должина : околу 6m Цена & Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x упатство
Инсталација :

Основни својства

Бренд Име:
NOVOVISU
Алармот Тип:
Алармни Системи,Додатоци
Автомобил Производител:
Kia
Жица или Безжично:
Жица
Материјал Тип:
ABS
Школка Материјал:
Пластични
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло

Тие исто така купуваат со овој производ.