.

.

1PCS Lua Nodemcu WIFI Мрежа за Развој на Одборот врз Основа ESP8266 CH340 НОВИ

1PCS Lua Nodemcu WIFI Мрежа за Развој на Одборот врз Основа ESP8266 CH340 НОВИ

DEN 178.56

Од стоката
Достапно е за нарачката


Модерна високо ниво зрели LUA базирани на технологијата. Тоа е интегриран единица со сите расположливи ресурси на одборот. Тоа е супер едноставно да дополнуваат вашиот постоечки Arduino проекти или било развој одбор кој има I/O иглички на располагање.
*Современ Интернет развојни алатки како што се Node.js може да ги искористат предностите на Node MCU со вграден-во API за да се стави на вашата идеја за брз пат веднаш.
*Node MCU е изграден врз основа на зрели ESP8266 технологија за да ги искористат предностите изобилство на ресурси кои се достапни на интернет.
*Node MCU има ESP-12 врз основа сериски Wi Fi интегрирани на одборот да обезбеди GPIO, PWM, ADC, I2 C и 1-ЖИЦА ресурси во вашиот прст совети. Ве молиме погледнете ги нашите оглас за повеќе детали за ESP-12.
*Node MCU има вграден USB-TTL сериски со супер сигурен индустриска сила CH340 за супериорна стабилност на сите поддржани платформи.
Пакетот Вклучува :
1 PCS Lua Nodemcu WIFI Мрежа за Развој на Одборот врз Основа ESP8266 CH340 НОВИ

Основни својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Тие исто така купуваат со овој производ.