.

.

LMDTK Нови 4 КЛЕТКИ лаптоп со батерија За HP Павилјон Sleekbook 14 15 Серија 694864-851 HSTNN YB4D VK04 БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

LMDTK Нови 4 КЛЕТКИ лаптоп со батерија За HP Павилјон Sleekbook 14 15 Серија 694864-851 HSTNN YB4D VK04 БЕСПЛАТЕН

DEN 733.00
DEN 862.56
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
694864-851 HSTNN-YB4 D VK04 ЗА HP
ЗА HP Павилјон 14 Ultrabook Series ЗА HP Павилјон 15 Ultrabook Series ЗА HP Павилјон Sleekbook 14 Серија ЗА HP Павилјон Sleekbook 15 Серија

Основни својства

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ЗА HP HSTNN-YB4D
Батеријата Напон:
14.4 V/V 14.8
Батеријата клетки:
4 клетки
Компатибилен Бренд:
HP
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
197g
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет е 2000-2200 mAh
батеријата етикетата:
14.4 v/14.8 v 2600mAh
димензија:
273*39.5*20.7 мм
Производи Статус:
Акции

Тие исто така купуваат со овој производ.