.

.

Европската камен мост Стереоскопски 3D Мурали Позадина 3D Ѕид хартија За дневни соби 3D Позадина Ѕид хартија

Европската камен мост Стереоскопски 3D Мурали Позадина 3D Ѕид хартија За дневни соби 3D Позадина Ѕид хартија

DEN 709.00
DEN 1391.52
-49 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Производи име : de Papel parede , позадина , тапети за ѕидови 3 г , 3 D позадина , de Papel Parede 3 D , Фото ѕид мурали , 3 D позадини , ѕидни весници дома декор , фото-тапет mural Боја : како што е прикажано 1 . купувачот мора да ги прочитате : $/ квадратни метри , широк x висина = цел број ( квадратни метри), кои Ќе не кажам точната големина . ние ќе испрати подолу големина одговара на вашата цел количество . Количина : 1 квадратен метар = 125cm W x 80см H = 4.101 нозе x 2.624 нозе Количина : 2 квадратен метар = 200cm W x 100cm H = 6.561 нозе x 3.28 нозе Количина : 3 квадратен метар = 208cm W x 146cm H = 6.824 нозе x 4.79 нозе Количина : 4 квадратен метар = 250cm W x 160cm H = 8.202 нозе x 5.249 нозе Количина : 5 квадратен метар = 250cm W x 200cm H = 8.202 нозе x 6.561 нозе Количина : 6 квадратен метар = 300cm W x 200cm H = 9.84 нозе x 6.561 нозе Количина : 7 квадратен метар = 300cm W x 250cm H = 9.84 нозе x 8.202 нозе Количина : 8 квадратен метар = 400cm W x 200cm H = 13.12 нозе x 6.561 нозе Количина : 9 квадратен метар = 350cm W x 260cm H = 11.482 нозе x 8.53 нозе Количина : 10 квадратен метар = 400cm W x 250cm H = 13.123 нозе x 8.202 нозе Количина : 12 квадратен метар = 400cm W x 300cm H = 13.123 нозе x 9.842 нозе Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2, Бидејќи многу мали димензии, 1 метар квадратен големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозе Други големина , кога ќе го поставите цел , ве молиме оставете порака за широк и висина во ред . Или кажете ни ( широк , висина ) ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената . E. g. вашиот ѕид големина широк : 4m висина : 2m 4m 2м x =8 квадратни метри , ќе треба да се купи 8 квадратни метри . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Mural позадина е самолепливи ? Не , вие треба купи адхезивна паста одат на Хардвер продавница .ние не вклучуваат адхезивна паста , како изразат не може да брод . ПРАШАЊА и одговори : Како да знам големина на слика за позадина ? Ова е сопствена позадина не 10 долго , 0.53 м широк позадина се тркалаат . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Да ЧПП : Whst е заднината ? Ова ако фото позадина , ѕид мурали , mural позадина , тоа не позадина се тркалаат , не ѕидот налепници .

Основни својства

Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Европа
Број На Модел На:
1301
Површински Третман:
Печатени
Бренд Име:
слика во слика
Употреба:
Децата' Соба
Материјал:
Други
Тип:
Не-плетени
Шема:
волкот
Стил:
Современа Европа,корејски,Класични,Земја, за Деца,гроздобер
Делокруг на примена:
Дневна соба,Спална соба,Дете соба,Свадба соба,Старец соба

Тие исто така купуваат со овој производ.