.

.

ZOMEI 52mm DW1 Широк Бенд ПРО C-PL Кружни Polarizer ТЕНОК CPL Поларизирана Филтер за Canon Nikon Pentax Sony Сигма Леќи

ZOMEI 52mm DW1 Широк Бенд ПРО C-PL Кружни Polarizer ТЕНОК CPL Поларизирана Филтер за Canon Nikon Pentax Sony

DEN 720.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Опис на производот Кружни Поларизирана Филтрирање ги отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода и стакло. Тие, исто така, им овозможи на бои за да стане повеќе заситени и се појавуваат се повеќе јасно, со подобар контраст. Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци. Кружни Поларизирана филтри не влијае на севкупниот боја биланс на шут.
Се постигне динамичен фотографии на истегне отворено пејзажи, со помош на овој ZOMEI Тенок кружен polarizer филтер леќа, која се интензивира светли бои и ја намалува рефлексии за брилијантен квалитет на слика. Карактеристики на производот Прави Сино Небо Bluer Помага да се Елиминира Рефлексија и Отсјај Намалува Магла и Сина Фрлија во Пејзажи Поголема Боја и Тонски Сатурација Користи најдобри во прав агол на сонцето Детали за Производот Модел : ТЕНОК-CPL Бренд : ZOMEI Филтер Материјал : Висок Квалитет на Оптичко Стакло Рамка Материјал : Авијација Алуминиум Рамка Heigh : 5.25 mm Филтер Фактор : Околу 2,5 (1.3 запира) Ефект : ги Отстранува рефлексии и се зголемува боја сатурација, без да влијаат на целокупната боја рамнотежа Големина : 52mm
Производ Слики

Основни својства

Калибар:
52mm
Пакет:
Yes
Тип:
Polarizer Филтер
Бренд Име:
Zomei
Број На Модел На:
СЛИМ-C-PL-52MM

Тие исто така купуваат со овој производ.