.

.

Ultimaker 2 Продолжен печатење платформа за полнење за DIY 3D печатач загрева кревет табела стакло и алуминиум печати табела база платформа

Ultimaker 2 Продолжен печатење платформа за полнење за DIY 3D печатач загрева кревет табела стакло и алуминиум

DEN 8112.00
DEN 9115.20
-11 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Име : Ultimaker 2 3d печатач печатење платформа целосен комплет Материјал : алуминиум легура, бор силикон стаклена плоча Опсег на Примена : Ultimaker 2, Ultimaker 2 Продолжен Пакет : 1* Загрева кревет 1* табела стакло 3* израмнување спрингс 4* стакло загрева кревет клип 3* платформа М3 knurled ореви&завртки 2* квадратни flanged линеарна имајќи LMK12 LUU 1* алуминиумска легура печати табела база платформа

Основни својства

Тип На Објект:
Heatbed
Бренд Име:
SWMAKER
Број На Модел На:
2 продолжената
Тип:
ultimaker

Тие исто така купуваат со овој производ.