.

.

Бренд Нови KOMSHINE KCC-500 Оптички Конектор Касета За 500+ /Ролна Почиста Чистење Алатка за сите Единечни Влакна и ПЛАНИНАТА Ferrules

Бренд Нови KOMSHINE KCC-500 Оптички Конектор Касета За 500+ /Ролна Почиста Чистење Алатка за сите Единечни Влакна

DEN 1056.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ве молиме контактирајте со нас ако не сте ја прими стоката прекувремена работа, ние ќе се вратам на решение во рок од 24 часа. Царина треба да бидат платени од страна на купувачот, Продавачот може да не ги поддржуваат и Царина. 12 Месеци Производителот Гаранција (со Исклучок на contrived damagement или misusage). EESI има верзии на KCC-500 касета чистење алатки кои се дизајнирани специјално за чистење мулти-влакна конектор системи, вклучувајќи го MTP Бренд Конектори, стандард MPO и MTRJ конектори за двете singlemode и multimode конектори. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Komshine Машина се Шири во Целиот Свет
.
Карактеристики :
♦ Замена Репортажите се лесно да се инсталира и да се намали цената на чистење
♦ 500 + Чистење на Замена на Ролна
♦ Елиминира електростатско полнење
♦ На изми, ултра чист микро-влакна текстил доловува остатоци и други контаминација
♦ На платно е стабилна, тоа не кавгата или да ја напушти која и влакнести материјали зад
♦ Повеќето цена ефективен high-end чистење решение на располагање
Апликации :
♦ FTTX работа сајтови инсталирање Opti Tap капка кабли
♦ Податоци центар за инсталација и програм за превентивно одржување
♦ Централната канцеларија и главата крајот нова опрема, инсталации и превентивно одржување
♦ Производствени капацитети кои го прекине оптички влакна кабел склопови
♦ За тестирање и мерење лаборатории користење optoelectronic опрема
♦ Било која апликација која користи unmated оптичките конектори
Опис :
На KOMSHINE KCC-500 е касета стил на оптичките конектори чистење на систем кој може да се полни за намалување на чистење на трошоците. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
Плаќање
1. Опис KOMSHINE KCC-500 KCC-500 - Еден Слот
За Чистење на Сите Единечни Влакна и Женски ПЛАНИНАТА Конектори Ferrule
Можеби како што се :
Shippment
1. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од бу превозникот и време може да се разликува особено за време на сезона.
Анти-статички крпа материјал се произведува чистото влакна совет и ги contaminant атракција. Оваа верзија accommodates на Opti Tap конектор за домување што го прави идеален за техничари кои треба да се исчисти Opti Tap plug конектори за капка кабли. P/N KCC-500 Модел Бр 6233 Refills . Кориснички KCC-500 касета cleaning tool ќе се приспособат на усогласување на упатство за пиновите на машки МТ ferrules.
Нарачка Информации :
Бренд Модел Бр.
KOMSHINE KCC-500 Оптички Конектор Ролна/Касета Почиста за Сите Единечни Влакна и Женски МТ Ferrules
Приближно 500 + Чистење
Еден Слот Касета Почиста за Чистење на Сите Единечни Влакна и Женски МТ Ferrule Конектори. Да им помогне на купувачите се намали или избегне царина, ние ќе напишете "Подарок или Примерок" Ако е потребно, ние, исто така може да помогне да се прогласи ниска вредност на фактура за вас да плаќаат помал данок во вашата земја , ако имате било какви сугестии, ве молиме оставете белешка во ред.

Основни својства

Компатибилен:
TP-link,D-Link
Конектор тип:
Хибрид
Бренд Име:
komshine
Влакна Тип:
Еден Режим
Број На Модел На:
KCC-500
Објектот Должина:
1m
Чистење пати:
име;:
Ролна Почиста Cleaning Tool
Тип:
Модел:

Тие исто така купуваат со овој производ.