.

.

Авто Поправка Софтвер ALLDATA 10.53 СИТЕ ПОДАТОЦИ Автомобил Поправка Софтвер со 3.0 USB 750GB Хард Диск Бесплатен Превозот

Авто Поправка Софтвер ALLDATA 10.53 СИТЕ ПОДАТОЦИ Автомобил Поправка Софтвер со 3.0 USB 750GB Хард Диск Бесплатен

DEN 3312.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

53 1983-2014 Дали ќе мерење на продуктивноста по бројот на возила направена во еден ден, број на возила вие сте во можност да работат на, или време потрошено на дијагноза и поправка, со користење на правото на информации и продавница за управување со алатки е од витално значење за успехот на вашиот бизнис.
2014 ALLDATA 10.53
Од најсеопфатните информации за 1982 година да го претстави возила, ажурирани квартална
ОЕМ слики, дијаграми и дијагностички протокот на топ листите
Делови и работна информации
Одржување распоредот
Производителот TSBs и Отповикување
Интегрирани проценување на софтвер
ОЕМ жици дијаграми со конектор, земјата, енергија дистрибуција и splice информации
A2 Z Компонента за Пребарување - најбрзиот пат на располагање за да компонента информации
ALLDATA 10.Тоа со англискиот јазик vedio покаже како да го инсталирате,ако не знаете да го инсталирате,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе ви помогне да инсталирате тоа,ви благодариме.53+мичел на побарувачката во 750g хард диск бесплатен превозот
Најновата верзија ALLDATA 10.53 Целосен сет ,90 DVD,вкупно 576 GB. ALLDATA може да ви помогне да успее во секој поглед.53 Професионална поправка продавници треба струја, фабрика-точни информации за да ја исполнат сложената поправка барањата на денешниот автомобилската индустрија. ALLDATA продавници имаат брз пристап до индустријата е најдобар информации за возила од 1982 година за да ја презентира, вклучувајќи TSBs, одржување распоредот, производителот се потсетиме на информации, OE решенија, и фабрика слики и дијаграми.
ALLDATA DVD, водечки компјутерски-базирани дијагностички, поправка и проценка на информацискиот систем може да помогне да се зголеми продавница перформанси и да се изгради лојалноста на клиентите како можете ефикасно поправка повеќе го прави и да се намали comebacks.53 професионална работилница сервис и поправка на рачни, одржување, инсталации дијаграм, дијагностички, сите автомобили & лесни камиони 1983-2014
Ние снабдување на преносни хард диск со USB полнач за да ја зачувате софтвер за вас.2017 најновите авто автомобил поправка софтвер alldata 10.53 Содржината Листата :
Daignosis и Поправка
Сите Дијагностички Проблеми Кодови(DTC)
Релеи и Модули
Сензори и Прекинувачи
Одржување
Мотор, систем за Ладење и Издувните
Powertrain Управување Со
Пренос и Drivetrain
Сопирачки и Контрола на тракцијата
Започнување и Полнење
Енергија и Дистрибуција на Земјата
Управувањето и Суспензијата
Греење и Климатизација
Насоченоста
Додатоци и Опционална Опрема
Телото и Рамка
Контрола На Крстарење
Инструмент-Таблата, Gauses и Предупредување Индикатори
Осветлување и Рогови
Windows и Стакло
Wiper и Миење Системи
Делови и Работна сила
Популарната Информации
Дијагностички Проблеми Кодови DTC
Техничка Служба Билтени
Спецификации
Локации
Дијаграми
Услуга Мерки На Претпазливост
Техничар За Безбедност На Информации
Возилото Штета Предупредувања
Возилото Идентификација
Алатки и Опрема
Систем Дијагноза
Пет-Чекор Отстранување Проблеми
Отстранување Проблеми Мерки На Претпазливост
Отстранување Проблеми Тестови
Општи Проблеми
Моќ Реле Тест
Alldata 10.

Основни својства

Јазик:
Англиски
моќност:
12v
Тип На Објект:
Софтвер
Име На Модел:
најновите
Верзија На Софтвер:
alldata 10.53
Објектот Висина:
5inch
Објектот Ширина:
5inch
Објектот Должина:
5inch
Материјал Тип:
Висок
Хардвер Верзија:
alldata 10.53
Напон:
12
Објектот Тежина:
0.5kg
Бренд Име:
DIXINYUAN
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Електронски:
No
Специјални Функции:
USB кабел
превозот:
слободни
мини цел:
1pc
Гаранција:
1 година

Тие исто така купуваат со овој производ.