.

.

CNIM Топла AC 250V/10A 125V/15A DPDT 3 Position ON/OFF/ON 6 Игли / Исклучи Switch Црна+Сребро.

CNIM Топла AC 250V/10A 125V/15A DPDT 3 Position ON/OFF/ON 6 Игли / Исклучи Switch Црна+Сребро.

DEN 78.72

Од стоката
Достапно е за нарачката


Име На Производ : За Да Се Префрлате Префрлате
Номинална Напон и Струја : AC 250 V, 10 A,AC 125 V, 15 A
Позиција : 3 Позиции(ON/OFF/ON);Тип : DPDT(Latching)
Големината На Телото(Прибл.) : 32 x 29 x 19mm / 1.3" x 1.1" x 0.75"(L*W*T)
Вкупна Висина : 56mm / 2.2"
Главната Боја : Црна, Сребрена На Ѕвонење
Главен Материјал : Метал
Тежина : 32g
Пакет Содржина : 1 x Switch за да се префрлате
DPDT, 6 терминали, ON/OFF/ON 3 Позиција Toggle Switch.
Може да се користи на низок напон или висок напон кола идеален за префрлување на светлина или мотори.
Секој switch доаѓа со две хексадецимален завртки, рамна и заклучување подлошки.
Оваа опција НЕ е еден.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.
Име На Производ : За Да Се Префрлате Префрлате
Номинална Напон и Струја : AC 250 V, 10 A,AC 125 V, 15 A
Позиција : 3 Позиции(ON/OFF/ON);Тип : DPDT(Latching)
Големината На Телото(Прибл.) : 32 x 29 x 19mm / 1.3" x 1.1" x 0.75"(L*W*T)
Вкупна Висина : 56mm / 2.2"

Основни својства

Тип На Објект:
Прекинувачи

Тие исто така купуваат со овој производ.