.

.

5x NA-771 SMA-F Телескопски Антена 144/430MHz за Kenwood Радио BAOFENG BF-888S

5x NA-771 SMA-F Телескопски Антена 144/430MHz за Kenwood Радио BAOFENG BF-888S

DEN 1451.00
DEN 1559.52
-7 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Жешки Точки Нов дизајн Стекнат : 2.15 d Bi Max Моќност : 50 Watts
Сите на нашите предмети се сосема нови. Модел : NA-771. Конектор Тип : SMA-F. Бенд : Dual Band VHF/UHF. Фреквенција : 144/430 MHz. Стекнат : 2.15 d Bi. Max Моќност : 50 Watts. V. S. W. Р : Помалку од 1.5. Отпорност : 50ohm. Стил : Мека антена. Антена должина : 38.5 cm. Тежина : 37g.
Применлив Модел :
Кен
TK-360, TK-370, TK-370 G, TK-372, TK-372 G, TK-3100, TK-3140, TK-3160, TK-3170, TK-3180 , TK-3200, - АПАРАТ TK-3202, TK3207
LINTON
LT-3288, LT-6288, LT-3188, LT-2188, LT-3260, LT-3268, LT6188, LT3288
PUXING
PX-777, PX-777 ПЛУС, PX-666, PX-888
WEIERWEI
VEV-3288 S, VEV-6288, VEV-3288
QUANSHENG
TG-K4 AT, TG-2 AT, TG-45 AT, TG-42 AT, TG-22 AT, TG-25 AT, TG-УВ
WOUXUN
KG-689, КГ-689 ПЛУС, КГ-669, КГ-669 ПЛУС, КГ-659, КГ-699 E, КГ-UVD1
За HYT
ТЦ-268, ТЦ-268 S, ТЦ-368, ТЦ-368 S, ТЦ-370 S, ТЦ-500, ТЦ-500 S
TYT
TH-UVF1 T2 T3 F6 300 500 600 800 900 9900
BAOFENG
BF-666 S, BF-777 S, BF-888 S, BF-320, BF-480, BF-490, BF-V6, BF-V8, BF-388 A, BF-UV5 R, BF-UV5 RA, BF-UV5 RB, BF-UV5 RC, BF-UV5 RD, BF-UV5 RE, BF-UV5 REPlus, BF-UV82, BF-UVB5 Б6
Други радија погоден за оваа антена.
Напомена : Доколку вашиот радио модел не е соодветен, ве молиме да видам друг објект или испратете ни го вашиот број на модел, тогаш, ние ќе ви помогнат да го најдете оној кој одговара за вас.
Пакетот Вклучува
5 X Двојна Бенд Универзална НАГОЈА NA-771 SMA-F Антена

Основни својства

Разговор Опсег:
5КМ
Is_Display:
No
Максимален Домет:
3km-5км
Број На Модел На:
NA-771
Складирање Канал:
99
Тип:
Додатоци
Фреквентен Опсег:
144/430MHz
Материјал:
Пластични
Воки Токи Тип:
Преносни
Бренд Име:
BAOFENG
Состојба:
Нови
За Да Се Вклопи:
Преносни На/Рачни Радио
Конектор тип:
SMA-F
Добивка:
2.15 dBi
Модел:
NA-771
Max Моќ:
50Watts.
Стил:
Мека Антена

Тие исто така купуваат со овој производ.