.

.

Smar IP CCTV Дома Камера 3.7 MM 720P 960P 1080P Безбедност Надзор Мрежна Камера ONVIF2.3 Поддржуваат Android, iPhone IOS

Smar IP CCTV Дома Камера 3.7 MM 720P 960P 1080P Безбедност Надзор Мрежна Камера ONVIF2.3 Поддржуваат Android,

DEN 896.00
DEN 1053.60
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

264+ Главниот Профил/JPEG фати Малку го Оценувате : 0.10 во вашиот интернет пребарувач
Корисничко име : amdin
Лозинка : нула (празен)
Ве потсетам : Ако користите софтверски прв пат, ќе треба да се инсталира додатокот во вашиот компјутер.
P2 P Преку Облак XMEYE. За време на низок/нема светлина услови, IR-Намалување на Филтер се движи подалеку од објективот на нека in100% на инфрацрвена светлина за максимална ноќ визија перформанси. Користење на XM CMS клиентот, Поддржува P2 P далечински управувач, не треба да се отвори рутер пристаништа, без порта мапирање, Лесен далечински пристап.

Основни својства

Сензор Големина:
720P, 960P, 1080P SONY
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Потрошувачка На Енергија(W):
Max.5W
Напојување:
Нормално
боја:
Црна
Поддржани Мобилни Системи:
iOS,Android
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Број На Модел На:
SAE40-NX4C1008A/NX3CE1308A/NX3CS2008A
Поддржани Оперативни Системи:
Windows Vista,Прозорци 10,За Windows 7,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Алармот Акција:
FTP Фото
Стил:
Кутија Камера
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Напојување(V):
DC12V
Сензор:
CMOS
Ѕидот Заградата:
Таванот
is_customized:
Yes
Складирање:
Никој
Димензии (L x W x D)(mm):
како слик
Технологија:
Pinhole
Минимална Осветлување(Лукс):
0LUX(IR ЗА)
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
IR Растојание(м):
10-15 милиони
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Сензор Бренд:
SONY
Тип:
ip камера
Инсталација:
Нормално
Бренд Име:
smar
Леќа (mm):
3.7 mm
Аудио Излез:
Не Аудио Излез
камерата процесор:
XM510 За 720P/960P ; HI3516C За 1080P
Домување Материјал:
Метал
Onvif:
ONVIF 2.3
Далечинско Гледање:
Облак и Мобилен Телефон СТАН
Телефон за поддршка:
IPhone или Андроид Телефон Стан Слободни

Тие исто така купуваат со овој производ.