.

.

10X 4Inch 18W Автомобил LED Работа Светлина Бар 12V Место светилки drl За 4X4 АТВ Truck 4WD Теренски Приколка Мотоцикл Брод SUV Jeep Светилка Светла за Магла

10X 4Inch 18W Автомобил LED Работа Светлина Бар 12V Место светилки drl За 4X4 АТВ Truck 4WD Теренски Приколка

DEN 5505.00
DEN 9830.40
-44 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ви благодариме за вашето разбирање и поддршка. Поправи уредот од Јапонски авиокомпании се стегне технологија, нерѓосувачки челик, shakeproof, рѓа-доказ, вода доказ.
Добредојдовте да се купи. Ние ќе испрати предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО. За многу земји, можеби купувачите ќе треба да плати царина.
Гаранција & Гаранција
Ние нудиме 1 месец бесплатно замена. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Светилка рефлектор користи Itlian оптички рефлексивноста проектор леќа,долго се одрази на далечина.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме контактирајте со нас да ни се прво пред да остави негативни повратни информации. Ве молиме не мешајте разликата помеѓу превозот цена и царина, и не остави негативни повратни информации за причината на царина.
Ние исто така, обезбеди 12 месец бесплатно одржување. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија,ве молиме да ни ги испратите на следење на број.
Спецификација : Оперативен Напон : 10-30 V DC Водоотпорен го оценувате : IP 67 Зрак Шема : на самото Место зрак / Поплава Зрак Боја Температура : 6000 K (чиста бела) Материјал : Diecast алуминиумски домување Леќа материјал : ПММА Монтажа Заградата : Нерѓосувачки Челик Теоретски Lumens Излез : 1600 LM LED Моќност : 18 W ( 6pcs*3w Висок интензитет Led диоди ) Карактеристики : LED чипс од НАС. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Светилка покрие усвои германија пмма технологија,добри vitreousness,анти висока/ниска температура пукна. Светилка за на телото е побрзо зрачи за алуминиум,висока температура отпор,убавина надворешноста. PS : Русија, САД, АУ без царина. Апликации : Автомобил и мотоцикл, оган мотор, брза помош и назад нагоре осветлување Off Road Осветлување Камион, приколка внатрешни работи & надворешно осветлување Изградба осветлување Градина, двор осветлување Брод осветлување Пакет се Вклучени : 10 x 18 W LED Работа Lighs 10 × монтажа додатоци
Пратката & Царина прашања
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и плати за нарачката.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Ве молиме имајте во предвид дека цената не вклучувајќи ги царинските давачки и ДДВ/GST. Заштеда на енергија, висока осветленост, долг животен век, усвоена Јапонски gre технологија.
Повратни информации
За вашето задоволство и postive повратни информации е многу важна за нас.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Поплава X 10, Точка X 10
Леќа:
Не Се Вклучени
Бренд Име:
Atreus
Ranger-Година:
1990,1991,1992,1993,1994,1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
Име На Модел:
Кри 18W LED Светло Бар
Lumens:
1600lm
Ford Модел:
Ranger
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
Diecast алуминиум домување
Напон:
12V
Лер Зрак Тип:
Место / Поплава Зрак
Автомобил модел:
Универзална
Година:
До 2015
Специјални Функции:
ОЕМ
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Дење Работи Светла
Објектот Дијаметар:
4inch
Објектот Тежина:
0.7kg
Водоотпорен го оценувате :
IP67
Автомобил модел:
За Џип Renegade Wrangler GrandCherokee Компас Патриот Седиште Ateca
автомобил модел 2:
За Toyota RAV4 Land Cruiser Prado Highlander Фолксваген Touran Tiguan
автомобил модел 3:
За Мерцедес Г-Класа W460 W461 W463 BMW X1 X3 Х5 X6 Ауди П5 Q7
автомобил модел 4:
За Форд Ренџер EcoSport Еверест Explorer Работ На Chevrolet Captiva Trax
автомобил модел 5:
За Хонда CRV XRV Vezel Nissan Qashqai X-trail Murano Патрола Паладин
автомобил модел 6:
За Рено Kadjar Koleos Hyundai ix25 ix35 НОВИ SantaFe Tucson
автомобил модел 7:
За Peugeot 2008 4008 6008 Citroen C3-XR C4 Aircross Опел Mokka Antara

Тие исто така купуваат со овој производ.