.

.

huawei E3276 E3276s-151 gsm, umts Флопи huawei 4g lte модем плус 2 парчиња антена

huawei E3276 E3276s-151 gsm, umts Флопи huawei 4g lte модем плус 2 парчиња антена

DEN 2506.00
DEN 2784.00
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Huawei E3276 4 G Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit/s download - токму 150 MBit/s за LTE ФЛОПИ мрежа. На ФЛОПИ-LTE модем, работи на 800/900/1800/2100/2600 MHz бенд со GSM и UMTS назад. UMTS мрежата може да се постигне до 84 Mbps брзина на download поради DC-HSPA+ технологија. Постојат многу варијанти за HUAWEI E3276 Мачка 4 LTE Surfstick, како што се HUAWEI E3276s-150, HUAWEI E3276s-151, HUAWEI E3276s-152, HUAWEI E3276s-210, HUAWEI E3276s-500, HUAWEI E3276s-601 и HUAWEI E3276s-920 итн PLS контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел, некои земји не поддршка за оваа точка, бидејќи на различни должини. Мрежа бендови : LTE ФЛОПИ : 800/900/1800/2100/2600 Mhz UMTS : 2100/AWS/900/1900 MHZ GSM : 850/900/1800/1900 LTE Cat4 DL во до 150 Mbps LTE УЛ до 50 Mbps Надворешна Антена Интерфејс, Добиваат Разновидност USB 2.0 High Speed SIM/USIM картичка : стандард 6-pin-от на SIM-картичката интерфејс Микро SD Картичка Димензии : 92mm x 32-милиметри 14mm x Тежина : 30g оперативен СИСТЕМ : Windows XP/Vista/7, Linux, Mac OS. Предмети Вклучува : 1 x Huawei E3276 S-151 LTE модем 1 Xmanual Huawei E3276 4 G LTE Cat4 150 Mbps USB Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit/s download - токму 150 MBit/s за LTE ФЛОПИ мрежа. На ФЛОПИ-LTE модем, работи на 800/900/1800/2100/2600 MHz бенд со GSM и UMTS назад. UMTS мрежата може да се постигне до 84 Mbps брзина на download поради DC-HSPA+ технологија. Постојат многу варијанти за HUAWEI E3276 Мачка 4 LTE Surfstick, како што се HUAWEI E3276s-150 , HUAWEI E3276s-151 , HUAWEI E3276s-152, HUAWEI E3276s-210, HUAWEI E3276s-500, HUAWEI E3276s-601 и HUAWEI E3276s-920 итн.
Подолу е 4 G LTE Sprctrum & Фрекфенција дека HUAWEI E3276 може поддршка од нејзините варијанти :
HUAWEI E3276s-152 :
* 4 G LTE ФЛОПИ 800/2600 MHz
* 3 G GSM 900/1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-151 :
* 4 G LTE ФЛОПИ (DD800/1700/1800/2600 MHz)
* 3 G GSM 900/1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
Huawei E3276s-150(Водафон K5007 и Megafon M150-1) :
* 4 G LTE ФЛОПИ (DD800/900/1800/2100/2600 MHz)
* 3 G GSM 900/1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-861 :
* 4 G LTE ФЛОПИ 2600 MHz TDD 1900/2300/2600 MHz
* 3 G UMTS 900/2100 MHz & TD-SCDMA 1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-210 : Бенд 3/7/20/38 (ФЛОПИ 800/1800/2600 TDD 2600 MHz)
Huawei E3276s-601 : Бенд 3/7/40 (ФЛОПИ 1800/2600 MHz & TDD 2300 MHz)
Huawei E3276s-920 :
* 4 G Бенд 38/40 (TDD 2300/2600 MHz)
* 3 G DC-HSPA+ 2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-500
HUAWEI E3276s-503
HUAWEI E3276s-505
Различни оператори ,различни логото,дозволете ми да знам што логото треба,или ние само ја испратите модеми по случаен избор во парк.
Huawei E392u-12 100 Mbps 4 G LTE USB Модем Stick САД$ 88.00 /парче
Huawei E3251 USB МОДЕМ 42 Mbps US$ 38.00 /парче
4 G LTE USB Модем Водафон Huawei K5150 US$ 58.00 /парче
Бренд Нови HUAWEI E3272 4 G LTE 150 M USB Модем US$ 48.00 /парче
Оригиналниот Hauwei E5776 S-601 Wifi 4g Рутер US$ 98.00 /парче
Целосно Отклучен Сиера Безжична Aircard 754 S 4 G LTE ФЛОПИ Мобилни Жариште Рутер 100 Mbps ПОСТ ПРЕКУ DHL US$ 966.00 /многу
парчиња / многу
ZTE MF820 4 G LTE USB Модем 100 Mbps US$ 38.00 /парче
Бесплатен Превозот+1000m Ah батеријата+ Црна Боја Отклучен HUAWEI E5172 As-22 4 G LTE 150 Mbps Мобилни Безжични Портал US$ 168.00 /парче

Основни својства

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
E3276s-151
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
150m
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
испорака:
Со авион
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
сертификација:
CE0682
LTE Cat4 DL:
до 150Mbps
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.