.

.

LMDTK Нов Лаптоп Батеријата За Dell Inspiron 6000 9200 9300 9400 E1505n E1705 M6300 6U4873 GG574 9cells бесплатен превозот

LMDTK Нов Лаптоп Батеријата За Dell Inspiron 6000 9200 9300 9400 E1505n E1705 M6300 6U4873 GG574 9cells бесплатен

DEN 1122.00
DEN 1439.04
-22 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
ЗА DELL 310-6321 310-6322 312-0339 312-0340 312-0348 312-0349 312-0350 C5974 D5318 F5635 G5260 G5266 U4873 GG574
ЗА Dell ЗА Inspiron 6000 ЗА Inspiron 9200 ЗА Inspiron 9300 ЗА Inspiron 9400 ЗА Inspiron E1505n ЗА Inspiron E1705 ЗА Inspiron XPS Генералот 2 ЗА Inspiron XPS M170 ЗА Inspiron XPS M1710 ЗА Прецизност M90 ЗА Inspiron M6300

Основни својства

Компатибилен Бренд:
DELL
Број На Модел На:
За Inspiron 6000
Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Батеријата клетки:
9 клетки
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
520g
димензија:
209.90*72.10*24.30
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет е 6000-6600mAh
батеријата етикетата:
10.8 v/11.1 v 7800mAh
Производи Статус:
Акции

Тие исто така купуваат со овој производ.