.

.

huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax модем

huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax модем

DEN 1210.00
DEN 1344.00
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

com нуди
отклучен оние. Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, H-ARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ затворена јамка моќ контрола.16 e Безбедност за Автентикација и Ciphering
Спецификации :
* IEEE 802.* додека услуга пакет поддржува оваа функција. Па корисниците можат да влезат во мрежата expediently без инсталирање на надворешни антени или панел оние кога тие се работи во мали локации или со лап-топ компјутери. Таа поддржува до 20 Mbps кога корисниците даунлоадирање на датотеки и до 5 Mbps кога корисниците вчитате датотеки , која овозможува одлично корисничко искуство при пристап до Интернет.00 /парче
Huawei E392u-12 LTE 2600/2100/1800/900 LTE ДД 800 MHz 100 Mbps 4 G mobile broadband US$ 88. Па тоа е особено преносни за мобилни корисници за пристап на Интернет.4 GHz 4g wimax usb stick САД$ 35. Со тоа, се очекува да се користи далеку и широко, и ќе биде популарен и мејнстрим пристап уред со текот на времето. Преку интерфејс, корисниците можат да се справат со BM351i и да ја менувате нејзината конфигурација handily.
* Висока Податоци Го Оценувате
Eazee може да обезбеди високо-брзински пренос на курс.3 GHz
* Plug and Play
* Изградена-во Антени
* Максимален пренос стапка од 20 Mbps downlink и 5 Mbps uplink
* Максимален пренос стапка од 40 Mbps downlink со MIMO Б
* 802.
* Изградена-во Антени
Постојат два вградени антени на ПХБ на Eazee, кои го поддржуваат сите услуги што надворешни антени се направи.00 /парче
Целосно Отклучен Сиера Безжична Aircard 754 S 4 G LTE ФЛОПИ Мобилни Жариште Рутер 100 Mbps ПОСТ ПРЕКУ DHL US$ 966.
* Преносливост
Тоа е можно за корисници за пристап на мрежа со Eazee секаде и во секое време колку што е во зрачење граница на сигнали, поради преносливоста и едноставноста без ограничување на физички конекции.16 e-2005 Wi MAX Воздушен Интерфејс
* Поддршка На Wi MAX 2.0 Интерфејс, што поддржува отворен на иницијатива да се преземат постојните стандарди, технологии и знаење, а корисниците треба да го донесе докажан пристап врз основа на денешната Интернет протоколи директно.00 /парче
huawei BM358 2.16 e-2005 Wi MAX Воздушен Интерфејс
* Поддршка На Wi MAX 2.16 e-2005 (C2 D4), држава на уметноста OFDMA основа, радио интерфејс, познат како Wi MAX.00 /парче
huawei водафон hg553 адсл модем рутер US$ 38. Таа поддршка Wi MAX 2.
* Елегантен и Модерен Изглед
Eazee усвојува сегашниот модерен стил на изглед, изгледа мал и исклучителна.3 GHz
* Plug and Play
* Изградена-во Антени
* Максимален пренос стапка од 20 Mbps downlink и 5 Mbps uplink
* Максимален пренос стапка од 40 Mbps downlink со MIMO Б
* 802.16 E 2005 US$ 35.
HUAWEI BM351i е сега на располагање за Spectranet 4 G Wi MAX мрежа со договорот, 4 GLTEmall.5 G Wimax usb стик IEEE 802.00 /парче
huawei BM358 2.
* Пријателски Кориснички Интерфејс
Тоа никогаш не било полесно да се поврзете на Интернет.4 GHz безжична 4g usb стик+ зголеми лулка US$ 58. Ако со MIMO, на
врв брзина може да достигне 40 Mbps. Eazee обезбедува пријателски и лесен-ќе кориснички интерфејс со помош на BWA Партнер, пакет на поддршка на софтвер, кои се спакувани заедно со Firmware-от на BM351i.

Основни својства

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE0197
Вид:
Надворешни
Број На Модел На:
BM351i
Адаптер Приклучок:
USB
Преносот Го Оценувате:
20м
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.