.

.

LED Рударство Капа Светлина,Cordless Headlamp Светлина и Посветла,Квалитет на Гарантираното Бесплатен Превозот

LED Рударство Капа Светлина,Cordless Headlamp Светлина и Посветла,Квалитет на Гарантираното Бесплатен Превозот

DEN 2304.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Нови LED Рударство Капа Светилка,Cordless Headlamp 5100 Главата,Светлина и Посветла,Квалитет на Гарантираното Бесплатен Превозот
Ова е најновиот дизајн на светло,одлична за Рударство Користи, Ноќта Риболов, Кампување, околу Фарма,Дожд начин,каде било за движење на осветлување.
Експлозија доказ ознаки : Exsi
Главната техничка :
Тип На Производ Оценет Капацитет Напон Главниот Светлина Помошни Светлина
LED Headlamp
BK2000 2 Ah 3.7 V 3500lux 1000lux
LED Батерија Време на Полнење
1 Watt
Led 2800mah Li-празна батерија : 25 часа Максимална : 9hours
Smart Полнење,
110 V-245 V
Номинална струја : 0.3 A/0.12 На
Карактер :
1. LED живот 50000 часа, две позиција, висок 3500lux и ниска 1000lux.
2. Li-ion батерија, со AC110v-245 V паметен полнач
3. Компактен и лесен, ослободени од одржување.
4. Експлозија доказ, вода доказ, тековната шок доказ, влага доказ и влијание доказ.
5. Заштита одделение : IP65.
СТАНДАРД :
GB7957-2003 : Општи безбедносни перформанси барање за капа светилка.
MT927-2004 : KL тип капа светилка.
EN62013, EN62013.
Топла Продажба На Светла
LED Рударство Светилка Рудар Светилка Headlamp,100% Гарантира,Бесплатен Превозот САД$ 39.00 - US$ 53.00 /парче
5 W LED Рудар Светилка,Headlamp,Експлозија Доказ,Преку Полначот на Батеријата,Бесплатен Превозот САД$ 54.51 - US$ 61.00 /парче
5 W LED Headlamp За Рударство,Лов,Кампување Светлина,Полнач Преку Глава,100% Guranty,Бесплатен Превозот САД$ 53.00 - US$ 62.00 /парче
Топла 5 W LED Светла,Headlamp,Капа Светилка,Бесплатен Превозот САД$ 39.00 - US$ 49.00 /парче
Новите Светла LED Headlamp,Рудар Светилка,Капа Светилка,Бесплатен Превозот САД$ 37.00 - US$ 48.00 /парче
LED Cordless Headlamp Рудар Светилка За Шлем,Бесплатен Превозот САД$ 39.00 - US$ 48.00 /парче
3 W Кри Led Рударство Светилка,Headlamp,Рудар Светилка,Бесплатен Превозот САД$ 49.00 - US$ 58.00 /парче
Бесплатен Превозот Led Рударство Светилка,5 Ah Рудар Безбедност Одобрени,Гаранција US$ 39.00 - US$ 53.00 /парче

Основни својства

Емитуваат Боја:
топло бела
Боја На Каросеријата:
Жолта
Тип На Објект:
Предните светла
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Зрак Агол:
180°
Префрлете Го Режимот:
Висок/Низок
Модел на LED Монистра:
Q5
Цел:
Рударство
Извор На Светлина:
LED Светилки
Wattage:
1
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Број На Модел На:
BK2000
Функција:
Експлозија доказ,вода доказ
Li Батеријата:
2800mah
Материјал:
ABS,IP65
Употреба:
Рударство,Рудар,Лов,Кампување,Риболов
Осветлување Период (h):
>12hours
Гаранција:
1 година
Е dimmable:
Yes
Извор На Енергија:
Li Батерија На Полнење
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Тип На Светилка:
Рударски Работи,Лов,Риболов

Тие исто така купуваат со овој производ.