.

.

Замена Голи Светилка POA-LMP49 за SANYO PLC-UF15 / PLC-XF42 / PLC-XF45

Замена Голи Светилка POA-LMP49 за SANYO PLC-UF15 / PLC-XF42 / PLC-XF45

DEN 1870.00
DEN 1968.00
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Светилки за Epson/ОСТРИ/ Hitachi/NEC/Ben Q/Sony/Sanyo/Panasonic/Viewsonic/Мицубиши.Превозот на товар го носат од страна на купувачот
Нови светилка/светилки ќе треба да се купувачот Превозот на товар го носат од нас.Светилка Режач/Фитил
Постојат многу нивоа на квалитет на светилки режач/фитили.Гарантен Рок :
Размена - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.
Наплата - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.
Тестирање за финалето на осветленоста и фокус е многу важно за светилки .За промет на Големо Купување,ве молиме контактирајте со нас онлајн.
Светилка/Фитил producted со наша фабрика.Ние направивме world wide пазарот,и се повеќе famour во оваа индустрија. Некој вид на светилки може да достигне до 3000hours дури и повеќе како wattage е помал. На следење на број, ќе бидат доставени до купувачот на интернет во време.Различни светилки имаат различни податоци и да се фокусира.
На цемент е многу важно за светилки.
Гаранцијата не опфаќа нормално оштетувања или дефекти предизвикани од несоодветна инсталација или употреба на производот во било начин, освен што се наменети и наведени од страна на производителот .Светилки ние снабдување може совршено се вклопуваат за DLP, LCOS и LCD проектори.Додатоци и Собрание
Цемент : температурата на режач може да достигне до 1000+ степен.
Светилки собрание го следат стандардни податоци.
Превозот
Експрес Курир
Работни Дена
Забелешка
e Packet
5-15 дена
Бесплатен превозот во САД
DHL,FEDEX,UPS-ОТ
4-8 дена
Предлагам купувачот да изберат дали ќе се итни
EMS
7-15 дена
Најдобар начин за руската Федерација
HK Пост Воздух Mail
15-45 дена
Тоа е бавен, Кога не се итни, можете да изберете. Различни од Оригиналната Светилка vs Компатибилен Светилка
Стандард светилка живот за оригинални светилка е 2000hours,компатибилни(алтернативни) светилка ќе биде 300hours пократки од оригиналот.
Ние ќе се користи 100% нови станбени за светилка.Домување
Некои од снабдувачите ќе се користи вториот раце домување за светилка модул. 12/24/36 кутии во 1 картон. Купувачот треба да се провери пакување кога packege пристигнат.
Напомена :
1. Светилки avialable во Компатибилни и Оригинални,Гола Сијалица или Светилка со Домување.Превозот цена не ги вклучува купувачот увоз даночни или други давачки.
Ние користиме Високо Температура Стакло / CRYSTOE и NEOPARIES светилки чаши.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.Светилка Првенство
Лампи купот, исто така, имаат добар квалитет и лош квалитет.
Плаќањето ќе враќање на парите на купувачот.Со солиден квалитет и висока осветленост ,и долг живот време .Сега,имаме нашата фабрика,обезбедуваат солидна производи со ефективни цени.Како што се ФОКУСИРА & ПРОФЕСИОНАЛЕН.
Замена Голи Светилка POA-LMP49 за SANYO PLC-UF15 / PLC-XF42 / PLC-XF45
1)Дел број : POA-LMP49
2)Проектор број на Модел :
За SANYO PLC-UF15 / PLC-XF42 / PLC-XF45
3)Светилка тип : Замена Голи Светилка
4)го Оценувате моќност : 250 W
5) Lamplife : >2000h
6)За Апликација : Бизнис, Едукација, Дома
7)Гаранција : 4 месеци
Пакување
1 светилки во 1 Кутија со Бисер Пена.

Основни својства

Број На Модел На:
POA-LMP49
Бренд Име:
Inmoul
Напон:
85-265V
Примена:
Комерцијални
сертификација:
CCC
Карактеристики:
Замена Голи Светилка

Тие исто така купуваат со овој производ.