.

.

LMDTK Нови 9 клетки Лаптоп со Батерија За Inspiron 1720 530s 1520 1521 Vostro1500 1700 GK479 FP282 UW280 0UW280 бесплатен превозот

LMDTK Нови 9 клетки Лаптоп со Батерија За Inspiron 1720 530s 1520 1521 Vostro1500 1700 GK479 FP282 UW280 0UW280

DEN 1122.00
DEN 1439.04
-22 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
312-0575 312-0576 312-0590 312-0594 312-0589 312-0504 GK479 FP282 451-10477 UW280 0 UW280 NR239 FK890
ЗА DELL
ЗА Inspiron 1720 ЗА Inspiron 530s ЗА Inspiron 1520 ЗА Inspiron 1521 ЗА Inspiron 1721 ЗА Vostro 1500 ЗА Vostro 1700

Основни својства

Компатибилен Бренд:
DELL
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
1520
Батеријата Напон:
11.1 V
Батеријата клетки:
9 клетки
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
508g
Батеријата клетки:
9 клетки
димензија:
209.8*67.5*20.5 мм
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет е 6000-6600mAh
батеријата етикетата:
10.8 v/11.1 v 7800mAh
Гаранција:
2years
Производи Статус:
Акции

Тие исто така купуваат со овој производ.